Muzyka

Dwa dni z Mikiem Pattonem w Krakowie

Mike Patton ponownie odwiedzi Kraków. Tym razem jednak nie z Faith No More, lecz bardziej eksperymentalnymi projektami. Muzyka w nierockowym wcieleniu będzie można zobaczyć 7 i 8 października w ICE Kraków w ramach festiwalu Sacrum Profanum.
W piątek Mike Patton pojawi się razem ze skrzypkiem i kompozytorem Eyvindem Kangiem z odświeżonym i wzbogaconym specjalnie dla festiwalu materiale z albumu "Virginal Co Ordinates". W sobotę, podczas drugiego koncertu, Amerykanin wykona partię wokalną w utworze Laborintus II Luciana Berio. Na scenie będą mu towarzyszyć Jérôme Noetinger, Chór Polskiego Radia i Ictus Ensemble pod batutą Georges-Elie Octors.

- Dwa zupełnie odmienne dzieła, odległe - choć wciąż mieszczące się w nurcie modern classical - estetyki, inne podejście do muzycznej materii. Nie każdy poradziłby sobie z takim wyzwaniem, zwłaszcza podjętym podczas dwóch kolejnych wieczorów - zachęcają organizatorzy. - Tymczasem mamy pewność, że interpretacje Pattona będą bez pudła. "Virginal Co Ordinates" to w dużej mierze wokalna improwizacja, żonglerka słowem i melodią, pełna meandrów i nonszalancji. Materiał dla zadziornego dandysa idealny. Tymczasem "Laborintus II" jest manifestem wielości. To utwór, którym Berio świadczy o współczesnym świecie, złożonym, niejednoznacznym, pełnym wzajemnych powiązań i inspiracji. Kiedy przypomnimy sobie, że osobą łączącą pop rodem z San Remo i dadaistyczny metal jest Mike Patton, zrozumiemy, że nie sposób znaleźć lepszą kandydaturę do wypowiadania, wykrzykiwania, zaśmiania, dźwiękonaśladowania i wyśpiewania tego, co w partyturze zawarł Berio.

Bilety w cenie od 100 zł dostępne na Eventim.pl (wraz punktami sprzedaży m.in. Empik, MediaMarkt, Saturn) oraz w punktach Sieci Informacji Turystycznej InfoKraków (pl. Wszystkich Świętych 2, ul. Powiśle 11, Rynek Główny 1/3, ul. Józefa 7, ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, ul. Marii Konopnickiej 17).

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca