Muzyka

Okładka "Nevermind" Nirvany 25 lat później

Mówi wam coś nazwisko Spencer Eldene Pewnie nie bardzo, ale na pewno kojarzycie bobasa z okładki "Nevermind" Nirvany. To właśnie Spencer Elden, który postanowił uczcić 25-lecie wydania kultowej płyty nowym zdjęciem.
Spencer Elden z pomocą fotografa Johna Chapple'a postanowili odtworzyć zdjęcie, które ozdobiło najważniejszy longplay rockowego tria. Na oryginalnym zdjęciu, które wykonał Kirk Weddle, Elden miał zaledwie 4 miesiące. Jego rodziców poproszono, by pozwolili zrobić zdjęcie malca na okładkę mało znanej rockowej kapeli. Sesja trwała 15 sekund, a rodzice chłopca zarobili 200 dolarów. Dziś Spencer jest znacznie starszy i ma tatuaże. - Chciałem zrobić to zdjęcie nago, ale fotograf uznał, że wyjdzie dziwnie - przyznał Elden, który za nową sesję zarobił... 200 dolarów.

Nową fotkę można zobaczyć tutaj.

Album "Nevermind" ukazał się 24 września 1991 roku. Z wydawnictwa pochodzą takie klasyki, jak "Lithium", "Come as You Are" i "Smells Like Teen Spirit". Dzieło rozeszło się na całym świecie w nakładzie 30 milionów egzemplarzy i uznawane jest za jedną z najważniejszych płyt lat 90.

Spencer Elden nie spotkał Nirvany. Zespół nie był obecny podczas sesji do okładki "Nevermind".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca