Muzyka

Nabór na międzynarodowy konkurs muzyczny trwa!

Trwa nabór na międzynarodowy konkurs muzyczny!

 

Już w listopadzie rozpoczynamy kolejną edycję Festiwalu Fettinga w Baranowie imienia genialnego artysty, wykonawcy szlagieru z serialu „Czterej pancerni i pies”, Edmunda Fettinga. W tym roku w części konkursowej uczestnicy wykonają utwory Jeremiego Przybory, współtwórcy popularnego „Kabaretu Starszych Panów”. Nabór do konkursu trwa do 23 października.

 

Najważniejszą częścią Festiwalu Fettinga jest Konkurs na interpretację utworu muzycznego. Młodzież i dorośli, amatorzy i zawodowcy z całego kraju oraz z zagranicy, zmierzą się z repertuarem artysty, którego twórczości poświęcona jest dana edycja. Tegoroczna dedykowana jest Jeremiemu Przyborze, i to z jego tekstami zmierzą się na scenie młodzi muzycy. Konkurs ma formę otwartą, a sami artyści zostaną poddani ocenie nie tylko publiczności, ale także profesjonalnego jury, którego gościem specjalnym będzie w tym roku aktor i piosenkarz, Marek Kaliszuk, zwycięzca programu „Twoja twarz brzmi znajomo” . Gwiazdą muzyczną będzie zaś zjawiskowa Halina Frąckowiak, polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, laureatka prestiżowych konkursów muzycznych.

 

Warto przybliżyć nieco postać Jeremiego Przybory, genialnego satyryka i autora tekstów. Artysta wraz z Jerzym Wasowskim – autorem muzyki, prowadzili w latach 50. i 60. XX wieku autorski „Kabaret Starszych Panów”. W ich programach, nadawanych w latach 1958–1966, występowali tacy artyści jak Kalina Jędrusik, Barbara Krafftówna, Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka, Tadeusz Olsza, Czesław Roszkowski, Jarema Stępowski i inni.

Zeszłoroczna edycja, z uwagi na rok obchodów na Mazowszu oraz setną rocznicę urodzin, poświęcona została ks. Janowi Twardowskiemu. Z jego poezją zmierzyło się wielu wykonawców, rozbudzając aktywność kulturalną o zasięgu ogólnopolskim, czego dowodzi udział w festiwalu także artystów z zagranicy. Spośród uczestników ścisłego finału najwyższy poziom wokalny i interpretacyjny wykazała Weronika Kothals, postać znana już na polskiej scenie muzycznej.

Festiwal rozwija wrażliwość estetyczną, zainteresowania, wyobraźnię, kreatywność oraz doskonali umiejętności artystyczne. Wspiera twórców w wyjściu ze swymi talentami ku szerszej publice i zaprezentowaniu podczas konkursu własnych, współczesnych adaptacji utworów Jeremiego Przybory. Jednocześnie przybliża i promuje dorobek artystyczny i sylwetkę Edmunda Fettinga, artysty po śmierci nieco zapomnianego.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
18 sierpnia 2020, 06:43
Dzień dobry, gdzie wysłać zgłoszenie do konkursu?
przysłano: 26 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca