Muzyka

Casio Grand Hybrid Recital w Katowicach

Trasa koncertowa wyjątkowego projektu pianistycznego „CASIO Grand Hybrid Recital” dobiega końca. Miejscem ostatniego spotkania ze Stefanem Walczykiewiczem, znakomitym pianistą koncertowym i kompozytorem będzie Sklep Muzyczny GAMUZ w Katowicach. Podczas wydarzenia widzowie zanurzą się w muzyce i brzmieniach dobywających się z pianina hybrydowego Celviano Grand Hybrid. Recital odbędzie się 30 września o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

 

Ostatnim z przystanków na koncertowej mapie projektu „CASIO Grand Hybrid Recital” będą Katowice. W piątek, 30 września, o godzinie 16:00 Sklep Muzyczny GAMUZ przy ul. Alfonsa Górnika 9A zamieni się w salę koncertową, gdzie rozbrzmiewać będzie niezwykła muzyka.

 

Dwugodzinny recital będzie składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy wydarzenia wysłuchają utworów z repertuaru Fryderyka Chopina. W programie ujęto pięć mazurków z op. 68 i 7, Polonez cis-moll oraz walce cis-moll i As-dur. Druga część to czas dla standardów jazzowych, m.in. Gershwina oraz muzyki filmowej. Podczas przerwy w koncercie, słuchacze poznają różnicę między instrumentami akustycznymi, cyfrowymi, a hybrydowymi. Ponadto pojawi się okazja do wygrania upominków od firmy CASIO. Recital to jedyna taka szansa, aby samemu sprawdzić możliwości Celviano Grand Hybrid.

 

Po raz kolejny za hybrydą zasiądzie sam Stefan Walczykiewicz. Ten wyśmienity pianista koncertowy i kompozytor, w 2012 roku został laureatem nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele melodii do programu telewizyjnego Agnieszki Osieckiej „Sentymenty”. W jego repertuarze znajdziemy również standardy amerykańskiej i polskiej muzyki rozrywkowej, kompozycje klasyczne oraz utwory własne.

 

Projekt „CASIO Grand Hybrid Recital” to cykl spotkań, które we wrześniu zagoszczą w czterech polskich miastach: Toruniu, Bielsko Białej, Pile oraz Katowicach. W trakcie ich trwania zostanie zaprezentowane niezwykłe pianino Celviano Grand Hybrid, które powstało w wyniku współpracy firmy Casio i znanego producenta fortepianów C. Bechstein.

 

Program wydarzenia:

 

16.00 Powitanie gości

16.05 Recital pianistyczny cz 1. 

16.50 Opowieść o powstaniu Grand Hybrid – Historia niezwykłej współpracy pomiędzy CASIO i C. Bechstein 

17.05 Grand Hybrid z bliska – aspekty techniczne a praktyka pianistyczna

17.15 Konkurs z nagrodami 

17.20 Recital pianistyczny cz 2. 

17:45 Pożegnanie gości

 

od: 30 września 2016, 16:00
do: 30 września 2016, 17:00 Sklep Muzyczny GAMUZ przy ul. Alfonsa Górnika 9A

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Daria Michala 2 pazdziernika 2016, 16:49
Świetny koncert, super zorganizowany a instrument godny samego mistrza. Sporo czytałam na temat instrumentów hybrydowych, ale dopiero w miniony piątek na własne uszy mogłam przekonać się jak wspaniałe są to instrumenty. Brzmienie rewelacyjne a teraz pozostaje mi czekać aż będę miała okazję osobiście na nim zagrać.
Arkadiusz Guc 4 pazdziernika 2016, 07:40
No nie przypuszczałem, że utwory Chopina mogą, tak wspaniale zabrzmieć na instrumencie cyfrowym. Oczywiście Pan Stefan jest świetnym pianistą, mającym doskonałe wyczucie i to też maiło ogromny wpływ na to, że z tego nowego instrumentu potrafił wydobyć wszystkie najcenniejsze walory.
Magda Ciosek 6 pazdziernika 2016, 14:03
Byłam, widziała i słyszałam. Jeden z najlepiej zorganizowanych koncertów na jakich miała okazję być. Jeżeli chodzi o instrument to zapewne można zaliczyć go do wysokiej klasy instrumentu cyfrowego. Moim zdaniem najpiękniej brzmią te akustyczne, ale ten ma potencjał do tego by się z nimi porównywać.
Aleks
Aleks 6 lipca 2017, 07:26
Bardzo fajny recital, aby więcej było takich organizowanych, a instrument mega świetnie brzmiał.
Aleks
Aleks 6 lipca 2017, 07:32
Bardzo fajny recital, aby więcej było takich organizowanych, a instrument mega świetnie brzmiał.
przysłano: 27 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca