Muzyka

Powrót holenderskiej legendy death metalu

Tylko na niewiele ponad dwa lata zniknęła ze sceny legenda death metalu, holenderska grupa Pestilence. Właśnie ogłoszono, że twórcy kultowych albumów "Consuming Impulse" i "Testimony Of The Ancients" powracają do grania.
W składzie reaktywowanego Pestilence jest tylko jeden muzyk z oryginalnego składu, wokalista i gitarzysta Patrick Mameli. Oprócz niego zespół tworzą Tony Choy, znany również z Atheist, który grał na wspomnianej kultowej płycie "Testimony Of The Ancients" oraz "Resurrection Macabre" z 2009 roku, a także gitarzysta Santiago Dobles z Aghora oraz perkusista Septimiu Hărşan. Na razie Patrick Mameli nic nie wspomina o nagraniu nowego materiału. Pestilence aktualnie bookuje koncerty na rok 2017.

Pestilence powstał w 1986 roku w holenderskim Enschede. Dwa lata później ukazała się debiutancka płyta grupy, "Malleus Maleficarum", a rok po niej wspomniany "Consuming Impulse". Na obu śpiewał i grał na basie Martin Van Drunen, od lat wokalista Asphyx. Dwa pierwszy albumy oraz "Testimony Of The Ancients" to niekwestionowane klasyki death metalu. Ostatnia studyjna płyta Pestilence to "Obsideo" z 2013 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca