Muzyka

Organek płonie w Mississippi

Po premierze w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" w radiowej Trójce, Organek opublikował nowy singel. - Moja miłość do Ciebie wciąż płonie jak Mississippi w ogniu - słyszymy w refrenie.
Numer nosi właśnie tytuł "Mississippi w ogniu". Kawałka z metaliczną, pustynną gitarą i dźwięczącego tamburynem można posłuchać od tym adresem.

Piosenka zapowiada longplay "Czarna Madonna", który ukaże się 4 listopada. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu "Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Organek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości.

Jeszcze przed premierą nowego albumu rozpocznie się trasa koncertowa formacji. Oto jej harmonogram:

28 października - Międzychód, Centrum Animacji Kultury
29 października - Poznań, Centrum Kultury Zamek
30 października - Zielona Góra, Kawon
03 listopada - Warszawa, Stodoła
05 listopada - Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
10 listopada - Gdańsk, B90
12 listopada - Łódź, Wytwórnia
18 listopada - Częstochowa, Klub Rura
19 listopada - Kielce, Grand
25 listopada - Katowice, Mega Club
26 listopada - Rzeszów, Life House
27 listopada - Kraków, Forty Kleparz

Organek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut "Głupi" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single "Nie lubię" i "Kate Moss". Tomasz Organek był członkiem tegorocznej Męskie Granie Orkiestra, z którą stworzył przebój "Wataha". Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Piotrek M
Piotrek M 18 lutego 2017, 12:30
Wow słucham "Missisipi w ogniu" i niezmiernie cieszy mnie popularność tej kopi utworu Billy'ego Idola "white wedding". Super hit ma juz 30 z okładem lat. Tylko dlaczego pod kopią -utworem dumnie podpisuje się pan Organek. Słowa niestety to porażka. Czy Mr. O wie opisuje związek frazeologiczny "Missisipi w ogniu".
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca