Muzyka

Requiem Records Showcase w ramach Warsaw Music Week

27 października w warszawskim klubie Niebo wystąpią cztery sztandarowe zespoły z katalogu Requiem Records: Das Moon, Rigor Mortiss, c.h.district oraz Düsseldorf. Będzie to jeden z kilku koncertów, jakie odbędą się w ramach tegorocznego Warsaw Music Week. 

 

Requiem Records po raz pierwszy zaprezentuje się podczas Warsaw Music Week. Będzie to okazja do zapoznania się z tą, działającą już ponad dwudziestu lat wytwórnią. Koncertom towarzyszyć będzie giełda płyt plus historia wytwórni zaprezentowana na wielu specjalnych planszach. Requiem Records to pomost między epokami i stylami w polskiej muzyce alternatywnej.

 

27.10.2016 - Warszawa, NIEBO, Nowy Świat 21 (budynek klubu mieści się na podwórku).  Profil FB klubu: https://www.facebook.com/niebo/ 

 

Ceny biletów:
20zł - przedsprzedaż 
25zł - w dzień koncertu

Bilety do nabycia w:
salony sieci Empik, MediaMarkt i Saturn oraz na www.eventim.pl i www.going.pl

Ilość miejsc ograniczona!

 

DAS MOON
Czołowy zespół na polskiej scenie electro-pop. Potężna dawka syntezatorów z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych oraz hipnotyzujący głos Daisy K.‎, wokalistki i poetki.

https://www.youtube.com/watch?v=v86tgTEtUus

 

Rigor Mortiss
Postrzępione góry lodowe Islandii; bezkresne przestrzenie dalekiej skandynawskiej północy; mariaż osnutego gęstą mgłą świtu w portowej dzielnicy szkockiego Rosyth i industrialnego, upalnego, męczącego popołudnia w Zagłębiu Ruhry. Ich muzyka to podróż przez ponure zakamarki duszy okraszona uderzeniami młota pneumatycznego… Nowy nurt muzyczny: psychodeliczny industrialny minimalizm.

https://www.youtube.com/watch?v=a5vYR-Aohl8

 

DÜSSELDORF
Jeden z pierwszych zespołów z kręgu elektronicznej nowej fali. Utworzony w 1989 roku przez muzyków katowickiego Nowego Horyzontu: Adama Białonia (voc.) i Adama Radeckiego (synths). Jako jedni z pierwszych w Polsce używali syntezatorów, automatów perkusyjnych i komputerów, a ich muzyka do dziś oparta jest na prymitywnym industrialnym rytmie i brzmieniu w połączeniu z melodyką z lat 80.

https://www.youtube.com/watch?v=a5vYR-Aohl8

 

c.h.district
Istniejący od 1998 roku projekt Mirosława Matyasika, łączący industrialne brzmienia ze współczesnymi produkcjami spod znaku inteligentnej elektroniki. C.H. District ma na swoim koncie kilka pełnowymiarowych albumów wydanych nakładem M-Tronic, Tympanik Audio czy Requiem Records.

https://www.youtube.com/watch?v=Tc4Rk_dApU4

 

Requiem Records – wydawnictwo muzyczne, które od ponad dwóch dekad wydaje i promuje szeroko pojętą muzykę alternatywną. Sięga do zakamarków Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia – Exclusive Archive Series. Wznawia nagrania polskich zespołów z lat 70., 80. i 90. – Archive Series. „Wyprowadza z salonów” współczesną muzykę klasyczną – Opus Series & Elk Series / Requiem Records i zaprasza do tańca, serią – Requiem For Disco.

 

Obszerny katalog stylów i nazwisk (ponad 120 wydawnictw – winyle, cd, kasety) obejmuje m.in. muzykę klasyczną (Schaeffer, Błażewicz, Mykietyn, Kwartludium, Lorent, Dariusz Przybylski), elektronikę (Eugeniusz Rudnik "Miniatury", Sienkiewicz, Kucz, Jacaszek, Cichy (Skalpel), Das Moon, C.H. District, Nemezis, Skinny (ex Skinny Patrini)), jazz i awangardę (Kinsky, Mazzoll, Gorzycki, Jachna, Msza Święta w Altonie, Hanaj (Księżyc)), new wave / post-punk (Pancerne Rowery, Rigor Mortiss, Job Karma, Düsseldorf, Jude).

 

Publikowane wydawnictwa to nie tylko świetna muzyka, opatrzona autorską grafiką, będącą często artystycznym manifestem twórcy, ale również serie kolekcjonerskie, dostępne w wersjach deluxe.
 

Organizuje autonomiczny festiwal Requiem Records i koncerty, na których występują artyści związani z wydawnictwem.

 

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych Artystów z Polski i zagranicy a także najlepsze kluby i sale koncertowe w stolicy. To pierwszy w Polsce festiwal o charakterze showcase’owym, gdzie polskie wytwórnie fonograficzne oraz niezależne labele prezentują swoich Artystów oraz ich nowe wydawnictwa.

 

W ciągu 6 lat w festiwalu uczestniczyło ponad 50 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Apparat, The Crystal Fighters, Sebastian, Thomas Azier, Hooverphonic, Unkle, Ladytron, Hercules & Love Affair, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon i wielu innych. W Warsaw Music Week udział wzięło ponad 80 artystów zagranicznych i 100 wykonawców z Polski!

 

Organizator główny i koordynator: agencja Good Music Productions: www.goodmusic.pl

 

Oficjalny serwis na www.warsawmusicweek.pl

Oficjalna strona Requiem Records: www.requiem-records.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca