Muzyka

Resina - debiut utalentowanej wiolonczelistki

Resina to pseudonim Karoliny Rec, której album zatytułowany po prostu "Resina" ukazał się 30 września. Prezentujemy dwa utwory z tego wydawnictwa.

 

Karolina to niezwykle utalentowana wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego. Na scenie muzyki niezależnej obecna jest od blisko 10 ciu lat. Współtworzy, bądź współtworzyła zespoły takie jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, Nathalie and The Loners, Anthony Chorale, czy zespół nominowanego do „Paszportów Polityki” Michała Bieli.

 

Jest współautorką licznych wydawnictw płytowych, a także muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych (w tym świetnie przyjętego „Pinokia” w Nowym Teatrze). Resina jako pierwsza polska artystka w historii podpisała na początku tego roku kontrakt płytowy z legendarną brytyjską wytwórnią FatCat Records, a dokładnie z jej „postklasycznym” oddziałem o nazwie „130701”. Karolina od prawie 10 lat związaną jest z polską sceną niezależną i współtworzy zespoły m.in. Maćka Cieślaka, Michała Bieli czy Natalii Fiedorczuk. Muzykę Artystki określa się jako owoc eksperymentów łączących wiolonczelę i proste narzędzia elektroniczne, w wyniku którego powstają czasem piosenki, a czasem bardziej rozbudowane intuicyjne impresje. Ogniwem spajającym wszystkie kompozycje jest chęć poznania i wykorzystania nieoczywistych właściwości instrumentu.

 

Już niebawem Resina wystąpi na Festiwalu Unsound (20.10) w Teatrze Nowym w Krakowie, oraz 27.10 w Warszawie (Narodowy Instytut Audiowizualny) i 25.11 na Warsztatach Kultury w Lublinie.

 

Szczegółowa tracklista albumu przedstawia się następująco:

1. Tatry I

2. Flock

3. Tatry II

4. Nightjar

5. Dark Sky White Water

6. Afterimage

7. Not Here

 

Album "Resina" jest dostępny pod poniższymi linkami:

http://www.mystic.pl/plyty_cd,25939.htm

http://www.mystic.pl/plyty_winylowe,25940.htm

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca