Muzyka

Niespodziewana wizyta The Edge a w szkole muzycznej

Na początku listopada 2016 roku zakończył się rok szkolny w szkole muzycznej British And Irish Modern Music Institute w Dublinie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby na uroczystości nie pojawił się wyjątkowy gość. Był nim The Edge, gitarzysta U2.
Muzyk, który naprawdę nazywa się David Evans, wystąpił w roli gościnnego mówcy podczas zamknięcia roku szkolnego 3 listopada 2016 roku. Warto zaznaczyć, że absolwentami British And Irish Modern Music Institute są między innymi James Bay, George Ezra i Tom Odell.

W trakcie gali, która odbyła się Tivoli Theatre, The Edge wygłosił mowę do absolwentów uczelni. Podsumował w jej trakcie karierę U2, podkreślając, że na początku wcale nie było tak łatwo.

- Omal nie zerwano z nami kontraktu po płycie "October" - przyznał. Powodem była chęć członków zespołu do większej kontroli artystycznej, na którą nie chciała zgodzić się wytwórnia. U2 zgodzili się więc na mniejsze zaliczki w zamian za swobodę twórczą.

Liczący obecnie 55 lat muzyk zakończył przemowę, odnosząc się do kwestii sukcesu. - Może mieć on różne wymiary i każdy z was będzie definiował go inaczej. Jeżeli za bardzo będziecie się starali zadowolić wszystkich, świat straci wami zainteresowanie. Ignorujcie świat i koncentrujcie się na pracy.

The Edge spotkał się również z absolwentami uczelni, a dowodem na to są zdjęcia, które można znaleźć tutaj.

Ostatnia płyta U2 to "Songs Of Innocence" z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się na DVD i Blu-rayu koncertowe wydawnictwo zespołu "iNNOCENCE + eXPERIENCE - Live In Paris".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca