Muzyka

60 lat z muzyką Ennio Morricone

Ennio Morricone obchodzi piękny jubileusz. Jego wspaniałą kariera trwa już 60 lat. Z tej okazji ukaże się specjalne wydawnictwo.
10 listopada, w dniu 88. urodzin artysty, ukaże się album o wszystko mówiącym tytule "Morricone 60". Dzieło powstało dla uczczenia imponującej kariery włoskiego kompozytora, w czasie której stworzył ponad 600 kompozycji. Wersji deluxe towarzyszy DVD zatytułowane "Morricone i Tarantino w Abbey Road Studios", dokumentujące współpracę kompozytora z reżyserem przy produkcji filmu "Nienawistna Ósemka".

"Morricone 60" to pierwszy album zawierający najsłynniejsze przeboje Ennio Morricone dyrygowane przez artystę i nagrane pod jego nadzorem. Możemy tu podziwiać maestra dyrygującego swoimi najsłynniejszymi tematami z filmów takich jak "Dobry zły i brzydki" czy nagrodzony Oscarem za muzykę filmową obraz Quentina Tarantino "Nienawistna ósemka". Płyta jest jednocześnie prezentacją jego najnowszych nagrań z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą artysta miał już okazję wcześniej pracować.

- Po sukcesie muzyki do "Nienawistnej ósemki" byłem zachwycony, że mogę ponownie współpracować z wytwórnią Decca przy okazji mojego własnego projektu płytowego - w wyjątkowym momencie mojej kariery, kiedy obchodzę 60-lecie pracy artystycznej - komentuje jubilat. - To było niezapomniane przeżycie, mogłem dyrygować swoimi kompozycjami i utrwalić je z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Perfekcja z jaką wykonują moje kompozycje jest naprawdę wyjątkowa.

Oto tracklista:

"Gabriel's Oboe" (The Mission)
"Falls" (The Mission)
"On Earth As It Is In Heaven" (The Mission)
"The Man With The Harmonica" (Once Upon A Time In The West)
"The Fortress" (The Good, The Bad And The Ugly)
"Main Theme" (The Good, The Bad And The Ugly)
"Jill's Theme" (Once Upon A Time In The West)
"Main Theme" (A Fistful Of Dynamite)
"The Ecstasy Of Gold" (The Good, The Bad And The Ugly)
"Nuovo Cinema Paradiso" (Cinema Paradiso)
"Love Theme" (Cinema Paradiso)
"Abolisson" (Queimada)
"Chi Mai
"Main Theme" (H2S)
"Main Theme" (Metti, Una Sera A Cena)
"Croce D'Amore" (Metti, Una Sera A Cena)
"Deborah's Theme" (Once Upon a Time in America)
"Stage Coach To Red Rock" (The Hateful Eight)
"Bestiality" (The Hateful Eight)
"Main Theme" (For A Few Dollars More)
"Titoli" (A Fistfull Of Dollars)
"La Califfa" (The Lady Caliph)
"Death Theme" (The Untouchables)

6 lutego 2017 roku Ennio Morricone wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Podczas koncertów będziemy mogli usłyszeć m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do "Nienawistnej Ósemki". Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł, wśród których znalazły się "Dawno temu w Ameryce", "Za garść dolarów", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Nietykalni" i "Misja".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca