Muzyka

Eryk Lubos w wyrusza w męską wędrówkę z Markiem Dyjakiem

Marek Dyjak opublikował nowy singel wraz z klipem. W teledysku występuje ceniony polski aktor Eryk Lubos.
Wideo powstało do utworu "Miejsca przedmioty kształty drzwi", który zapowiada nowy album artysty "Pierwszy śnieg". Premiera longplaya planowana jest na styczeń 2017 roku. Autorem i kompozytorem jest Robert Kasprzycki. Mocny tekst - próba rozliczenia z przeszłością, w wykonaniu Dyjaka, wydaje się być jego prawdziwą historią. Historią mężczyzny po przejściach.

Eryk Lubos pojawia się w teledysku w głównej roli męskiej. Towarzyszy mu Sławomir Sulej. - To męski obraz o wędrówce, cierpieniu i chęci zerwania z przeszłością - czytamy w komunikacie wydawcy. - Jest prostym odniesieniem do tekstu piosenki, ale przedstawiony w mistrzowski sposób. Autorem zdjęć jest Maciej Grubiak (m.in. "Artyści", "Ziarno Prawdy", "Bez Tajemnic"), reżyserem Sebastian Juszczyk (m.in. Tricky, Rita Pax, Trzeci Wymiar, Bisz).

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Na płycie "Pierwszy Śnieg" pojawią się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i wspomnianego wyżej Roberta Kasprzyckiego. Teksty dobrane przez Marka Dyjaka, bezpośrednio odnoszą się do ostatnich wydarzeń z jego życia, a oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dała mu duże pole do ich interpretacji, co już od lat jest atutem w jego wykonaniach. Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka - Jerzy Małek.

Marek Dyjak to kompozytor i wokalista. Z wykształcenia hydraulik, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zwycięzca Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej "FAMA" w Świnoujściu oraz zdobywca drugiej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym w Bydgoszczy.

Skomponował muzykę do przedstawienia "Zbrodnia i Kara", w reżyserii Edwarda Żentara. Poza tym napisał muzykę do "Mistrza i Małgorzaty", w reżyserii Andrzeja Marczewskiego.

Eryk Lubos znany jest z seriali "Misja Afganistan" czy "Służby specjalne", a także z filmów "Drogówka", "Pod mocnym aniołem" i "Dzień kobiet". Można go też było oglądać w teledyskach Marii Peszek ("Nie mam czasu na seks", "Samotny tata").Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca