Muzyka

Kto zabił Kurta Cobaina?

Kurt Cobain nie przestaje inspirować rozmaitych twórców. Jednym z nich jest Nicolas Otero, który stworzył graficzną powieść o liderze Nirvany.

Dzieło nosi tytuł "Who Killed Kurt Cobain". Wydawnictwo przybliża życie rockmana z perspektywy jego wymyślonego przyjaciela, Boddah, do którego Cobain zwraca się w liście samobójczym. - Zawsze byłem z Kurtem - brzmią pierwsze słowa książki. - Gdy miał romanse, gdy przeniósł się do L.A., w jego żyłach, na trasie, w jego jelitach, w Japonii, w jego cichych krzykach. W Sydney i w obrazach, które jego umysł wyświetlał na ścianie. Wszędzie.

Niepokojącą wideo-zapowiedź wydawnictwa "Who Killed Kurt Cobain" można obejrzeć pod tym adresem. Znajdziemy tam postać Courtney Love czy osławiony występ z serii MTV Unplugged.

Książka już dostępna jest w sprzedaży. Więcej można znaleźć na stronie wydawcy.

Nirvana funkcjonowała w latach 1987-1994. Twórcy przeboju "Smells Like Teen Spirit" wydali trzy płyty: "Bleach" (1989), "Nevermind" (1991) i "In Utero" (1993). Albumy rozeszły się w nakładzie 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. W 2014 Nirvana została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Kurt Cobain popełnił samobójstwo 5 kwietnia 1994 roku.
 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
lufa
lufa 23 listopada 2016, 09:25
To właśnie ja zabiłem Kurta Cobaina, byłem lufą w jego pierdolonych ustach.
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca