Muzyka

Trupa Trupa na Festiwalu Eurosonic Noorderslag!

Trupa trupa wystąpi 13 stycznia wieczorem na najbardziej prestiżowym europejskim wydarzeniu muzycznym o charakterze showcase'owym, czyli na Festiwalu Eurosonic Noorderslag. 

 

Festiwal Eurosonic Noorderslag to najbardziej prestiżowe w Europie wydarzenie muzyczne o charakterze showcase'owym. Oprócz setek koncertów odbywających się w kilkudziesięciu klubach, odbywa się konferencja poświęcona tematom związanym z przemysłem muzycznym. Delegaci z całego świata mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, ułatwiających zawieranie nowych kontaktów o charakterze biznesowym.

 

O Zespole

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (w katalogu m.in. Tashi Dorji, Mats Gustafsson, Katie Gately, Father Murphy). Efektem współpracy jest bardzo dobrze przyjęty przez polską i zagraniczną krytykę album Headache. Od 2016 roku zespół związany jest również z francuską wytwórnią Ici d'ailleurs (w katalogu m.in. Yann Tiersen, Matt Elliott/The Third Eye Foundation, Stefan Wesołowski), która wydała zremasterowaną wersję Headache na płycie winylowej.

 

Zespół Trupa Trupa wystąpił w legendarnym londyńskim klubie Cafe OTO (2016), na antenie największej na świecie telewizji muzycznej Boiler Room (2016), a także na najważniejszych polskich festiwalach - Open'er Festival (2015, 2012), OFF Festival (2013), Ars Cameralis (2013) i Soundrive Festival (2014). Koncerty zespołu są emitowane również na antenie TVP Kultura (od 2012 roku). Trupa Trupa za album Headache została zgłoszona do Paszportów Polityki. Zespół jest dwukrotnym laureatem nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej SZTORM ROKU za album LP i album ++, laureatem nagrody muzycznej DOKI w kategorii Artysta Roku oraz laureatem nagrody Splendor Gedanensis za album Headache.

 

Trupa Trupa została również nominowana do Nagrody Aktivista w kategorii Artysta Roku za album ++ oraz do Nagrody Pomorskie Sztormy za album Headache. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca