Muzyka

Morrissey chce wegańskiej tapicerki w chevroletach

Morrissey znany jest ze swego weganizmu oraz walki o prawa zwierząt. Angielski artysta napisał niedawno list do prezesa General Motors, aby ten rozważył zamianę tapicerki z prawdziwej skóry na obicia ze skóry wegańskiej.
Artysta zaapelował w liście do CEO General Motors, Mary Barry, o zmianę nastawienia samochodowego giganta w kwestii tapicerki w samochodach marki Chevrolet. W tej chwili stosowane są wyłącznie obicia ze zwierzęcej skóry. Anglik chce, aby klient miał opcję podczas zakupu i mógł wybrać obicie wegańskie w modelach Volt i Bolt.

- To na pewno zwiększyłoby zainteresowanie waszymi samochodami - twierdzi w liście Morrissey.

Muzyk przywołał w liście także raport walczącej o prawa zwierząt organizacji People For The Ethical Treatment Of Animals (PETA), traktującego o fatalnych warunkach, w jakich hodowane są zwierzęta, z których następnie robi się tapicerkę do samochodów. Mary Barra na razie nie udzieliła odpowiedzi Morrisseyowi.

Wegańskie obicie stosowane jest w samochodach Tesla, stworzonych przez firmę Elona Muska.

Morrissey urodził się 22 maja 1959 roku jako Steven Patrick Morrissey. W latach 1982 - 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W lipcu 2014 roku ukazał się jego 10. album, "World Peace Is None Of Your Business".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca