Muzyka

Debiut - Wojtek Jackowiec!

WOJTEK JACKOWIEC – tarnowski wokalista, urodzony w 1990 roku, z zawodu ratownik wodny, uwielbiający sport, a przede wszystkim pływanie, bieganie, a także triathlon. Swoją przygodę z muzyką, zaczął już jako dorosła osoba. Zapisał się wówczas na lekcje gry na gitarze, a z talentem wokalnym wyszło zupełnie „przypadkiem” - wszystko dzięki wyobraźni nauczyciela Pawła Mazura, znanego tarnowskiego muzyka i kompozytora, który dostrzegł w Wojtku olbrzymi potencjał.

 

Od tego czasu obraca się w pop-rockowych klimatach. Poza wyżej wymienionym Pawłem Mazurem, współpracował z wieloma tarnowskimi muzykami i zespołami, chociażby Wojtkiem Klichem czy 40% Bluesa. 

 

Do jego ulubionych zespołów i wykonawców należą m.in. Dire Straits, Pearl Jam, Bon Jovi, Eric Clapton, Sting, oraz legenda country Johnny Cash. To właśnie utwór znajdujący się na ostatniej płycie Johnnego Casha, zaprezentował na castingu Must be the Music, na który poszedł w 2016 roku. Występ Wojtka otrzymał świetne recenzje m.in. od Kory Jackowskiej oraz Kamila Baleji z radia RMF FM, który uznał Wojtka za czarnego konia 11 edycji Must Be The Music. Kora natomiast stwierdziła ,że jego głos to dar i nikt w Polsce nie ma takiego brzmienia - niskiego, szlachetnego dołu. Oprócz tego od kilku lat Wojtek, prowadzi cieszący się coraz większą popularnością kanał z coverami na YouTube, a największą uwagę przyciągnął swoimi wykonami popularnych utworów zespołu Nickelback. Jak sam powtarza, chce być kimś kogo można rozpoznać po pierwszych dźwiękach. Nie chce być kolejną kopią kogoś wielkiego, pomimo że sam inspirował się na wielkich postaciach. „Chciałbym zostawić coś po sobie. Jedną z tych rzeczy są nasze dzieci, ale artysta ma możliwość zostawić coś jeszcze. Dzieckiem artysty jest jego dzieło, pomnik jego ciężkiej pracy” – mówi Wojtek. 

 

Dzięki świetnemu wykonowi w Must Be The Music, został zauważony przez wytwórnię Camey Records, z którą postanowił się związać. Dzięki ciężkiej wspólnej pracy, powstał debiutancki utwór Wojtka „Życie To Gra”, utrzymany w pop-rockowym klimacie. Klip do tego kawałka, kręcony był w centrum Warszawy, ukazując piękno stolicy.

 

Bezpośredni link do klipu na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=On1pioTRqnI


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca