Muzyka

„Winterreise”, czyli podróż zimowa w NInA!

Koncert Barbary Kingi Majewskiej z reinterpretacją słynnego cyklu pieśni Schuberta, reżyserowane czytanie najnowszej książki Macieja Sieńczyka, pokazy retro filmów dla dzieci i dorosłych, spektakle teatralne i warsztaty muzyczne dla najmłodszych. Na dwa tygodnie przed świętami NInA zabiera w kulturalną podróż zimową!

 

 „Winterreise” – koncert Barbary Kingi Majewskiej

 

Kulminacją serii wydarzeń przygotowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) specjalnie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia będzie niedziela 11 grudnia i finałowy koncert w wykonaniu Barbary Kingi Majewskiej z reinterpretacją słynnego cyklu pieśni Franza Schuberta.

 

Wydana w styczniu 2016 roku w serii Populista autorska interpretacja „Winterreise” jest debiutem fonograficznym artystki. We współpracy z kuratorem Michałem Liberą i pianistką Emilią Sitarz powstała „Podróż zimowa”, która nie szuka oparcia w istniejącym kanonie interpretacji legendarnego cyklu.

 

Wstęp na koncert, który rozpocznie się o godzinie 20.00 jest wolny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. 2 grudnia ruszy rezerwacja bezpłatnych wejściówek.

 

Więcej:

http://nina.gov.pl/wydarzenia/winterreise-koncert-majewskiejsitarz/

 

 

Wśród przyjaciół’ – czytanie książki i rozmowa z Maciejem Sieńczykiem

 

Przed koncertem, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie wokół prozatorskiego debiutu Michała Sieńczyka „Wśród przyjaciół”, obejmujące reżyserowane przez Michała Buszewicza czytanie fragmentów książki, a także rozmowę z autorem. Wstęp wolny.

 

W książce Sieńczyka Gospodarz ze swadą prawi o swoich przygodach i pasjach. Kolekcjonowanie ulotek medycznych i plakatów BHP, oglądanie zamkniętych fabryk, opuszczonych domów, cudzego życia, z którego zostają przedmioty i zapachy, rysowanie komiksów, twórczość obłąkanych, wyjazdy all inclusive, dyskopatia. Goście nie pozostają dłużni i dzielą się horrorami dzieciństwa, koszmarami dorosłości i snami. To uczta popisów i bujd.

 

Więcej:

http://nina.gov.pl/wydarzenia/w%C5%9Br%C3%B3d-przyjaci%C3%B3%C5%82-czytanie-i-rozmowa-z-maciejem-sie%C5%84czykiem/

 

 

Pan Kleks” – międzypokoleniowe seanse!

W piątek i sobotę (9-10 grudnia) w NInA przegląd filmów z Panem Kleksem w roli głównej. Projekcje znanych i lubianych filmów: „Akademia Pana Kleksa”, „Podróże Pana Kleksa” i „Pan Kleks w kosmosie” będą znakomitą okazją do wspomnień i spędzenia wolnego czasu w międzypokoleniowym gronie – od dziadków aż po wnuki.

Przeglądowi w sobotę towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem filmów, Krzysztofem Gradowskim i odtwórcą roli księcia Mateusza, Adamem Proboszem.

 

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny. Więcej:

http://nina.gov.pl/projekty/podroz-zimowa-w-nina/wydarzenia-otwarte/

 

Warsztaty muzyczne, spektakl i seanse dla dzieci

„Podróż zimowa w NInA” to także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Już w najbliższą niedzielę serię przedświątecznych wydarzeń 4 grudnia o godzinie 10.30 otworzą muzyczne warsztaty dla dzieci w wieku 2-4 lat. W programie śpiew, taniec i akompaniowanie utworom światowych klasyków. Muzykoteka Szkolna (www.muzykotekaszkolna.pl) i prowadząca zajęcia Jowita Szołoch zabierze najmłodszych i ich opiekunów w zimową podróż do krainy dźwięków.

 

Druga tura wspólnego muzykowania z maluchami odbędzie się tydzień później, 11 grudnia, a będzie okazją do doświadczania muzyki wszystkimi zmysłami. Uczestnicy wspólnie z Anetą Ługowską zobaczą z bliska i wypróbują profesjonalne instrumenty, a na koniec stworzą zimową orkiestrę i nauczą się podstaw dyrygowania! Wstęp na zajęcia jest wolny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 

4 grudnia w samo południe, tuż po warsztatach muzycznych, dzieci będą mogły wziąć udział w kinowym pokazie animowanego serialu „Agi Bagi”, zrealizowanego w technice animacji 3D i cieszącego się ogromną popularnością na całym świecie! Wstęp wolny.

 

11 grudnia o tej samej porze w NInA spektakl teatralny dla dzieci reżyserii Ewy Szawłowskiej i opracowaniu muzycznym Moniki Polaczek-Przestrzelskiej. Podczas tej niezwykłej wyprawy dzieci dowiedzą się, jak działa poczta świętego Mikołaja, kto mu pomaga pakować prezenty i jak wygląda jego zaprzęg? Ta interaktywna baśń z muzyką graną na żywo przeniesie widzów w niezwykłą krainę dźwięku, twórczego działania i dobrej zabawy. Wstęp wolny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 

Więcej:

http://nina.gov.pl/projekty/podroz-zimowa-w-nina/wydarzenia-otwarte/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca