Muzyka

Premiera albumu Romualda Lipko „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”!

Już dzisiaj do sklepów trafił nowy album Romualda Lipko - kompozytora największych polskich przebojów, lidera Budki Suflera – zatytułowany „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” z udziałem gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, znanych m.in. ze współpracy z Lipko - Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej oraz Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka, którzy byli związani z legendarną Budką Suflera. Na albumie towarzyszą im znani młodzi artyści: Paulla, Ewa Szlachcic, Grzegorz Wilk i Kovalczyk.

 

 

Od lat obiecywałem sobie, że napiszę kilka pastorałek, aby mieć swój własny udział w ozdabianiu muzyką i słowem tego niezwykłego czasu, jakim są Święta Bożego Narodzenia.” – mówi kompozytor.

 

Świąteczny album to kompilacja różnorodnych, współczesnych styli muzycznych, które łączą się z polską tradycją zachęcając do wspólnego rodzinnego muzykowania. Wielopokoleniowy i ponadczasowy charakter piosenek oddaje znakomita muzyka autorstwa Romualda Lipko. Ich wyjątkowość podkreślają słowa takich autorów jak: Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Wszystko to sprawia, iż album ten jest jednym z najpiękniejszych i najszczerszych prezentów dla każdego, kto kocha polską piosenkę i jej bogatą tradycję świąteczną. Album wydany został nakładem wytwórni artCONNECTION music. Usłyszymy na nim łącznie 15 kompozycji, a wśród nich m.in. utwory debiutantek: Marty Świątek - Staniendy, Aleksandry Wapińskiej i Moniki Rapa, które zostały zauważone i wybrane do współpracy przez samego kompozytora.

 

Płyta jest zapowiedzią większej serii wydawniczej sygnowanej znakiem „Romuald Lipko - Moja kolekcja”, która będzie nie tylko podsumowaniem twórczości znanego kompozytora polskich przebojów, ale i zbiorem projektów premierowych. 

 

TEASER ALBUMU: 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca