Muzyka

NOOT w krakowskim klubie Chicago!

Magiczny klimat lat 20 podczas piątkowego koncertu zespołu NOOT. Kolektyw muzyczny zaprezentował swoją muzykę w krakowskim klubie jazzowym Chicago. Muzycy wykonali swój autorski repertuar.

 

Zespół NOOT to krakowska formacja, którą tworzą: Alexandra Magiera – wokalistka i autorka tekstów, Jan Szczurek – pianista i kompozytor, Leszek Tarasiński – perkusista, Piotr Klima – kontrabasista, Łukasz Szczygieł – gitarzysta i kompozytor. Nazwa zespołu pochodzi od egipskiego słowa „noc”. Etymologia nazwy pochodzi od egipskiego bóstwa nocy, gwiaździstego nieba. Noot jest powiększającym się wciąż wszechświatem, zawierającym nieskończone wymiary.

 

Na koncercie publiczność usłyszała kompozycje w języku angielskim jak i polskim. To była prawdziwa uczta dla uszu. Zespół wykonał utwory z pogranicza różnych odmian jazzu, dlatego też nie zabrakło kompozycji free-jazzowych, dark-jazzowych zaskakujących swoim ciemnym wydźwiękiem wprowadzającym element grozy, tajemnicy i zaskoczenia. Na scenie królował także swing wywołujący pogodną i taneczną atmosferę, blues i ballady. Zespół przykuwa uwagę za sprawą charyzmatycznego i mocnego wokalu Aleksandry Magiery, swingowego fortepianu oraz zdolności do niesamowitej i swobodnej improwizacji muzyków. Wszystko to tworzy integralną całość.

 

Odbiorowi muzyki sprzyjało także miejsce, w którym koncert się odbył. A mianowicie był to krakowski Klub Jazzowy Chicago, którego wystrojem przenosi w lata 20. Niezwykle klimatyczne dekoracje oraz motyw przewodni są widoczne w każdym elemencie. W połączeniu z równie intrygującą muzyką, Stare Chicago jest bliżej odbiorcy niż mogłoby się to wydawać. Podróż w czasie była zdecydowanie odczuwalna, zwłaszcza za sprawą wyjątkowej muzyki. Planami zespołu na nadchodzący rok jest nagranie autorskiego repertuaru, dlatego z pewnością jeszcze o nich usłyszymy.

 

Fanpage: https://www.facebook.com/band.noot/ 

 

Alexandra Magiera - Meant To Want More (Official Video):

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca