Muzyka

Zimowa playlista Wywroty

 

Wywrota przychodzi do Was z muzyczną playlistą na długie zimowe wieczory. Myślą przewodnią niniejszej kompilacji stała się idea poszerzania horyzontów muzycznych. Znajdziecie w niej ciekawe propozycje, które na przestrzeni ostatnich miesięcy zwróciły naszą uwagę. Z większością z nich z pewnością zetknęliście się czytając nasze newsy, recenzje, bądź artykuły na temat ich twórczości. 

 

 

1. OIA - „1441”!

 

OIA to pochodząca z Krakowa wokalistka, autorka tekstów i muzyki do wszystkich utworów na płycie „Wyspa”, której premiera miała miejsce kilka dni temu. Bonus track na płycie: 1441 Fourteen for One to kawałek do którego wokalistka zaprosiła czternastu wokalistów i raperów z całego świata. Każdego z nich poprosiła, aby wypowiedział się na temat multikulturowości i tolerancji - każdy wykonuje swoją partię w dla siebie ojczystym języku. Od Chińskiego, Perskiego, Białoruskiego po Francuski. Na płycie znajdą się tłumaczenia na język angielski wszystkich czternastu tekstów.

 

 

2. Holly Blue - „Primitive”!

 

Zespół Holly Blue został założony w 2011 roku przez 17-letnią wokalistkę Sonię Kopeć i Emila Blanta, muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Muzyka przez nich komponowana, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z twórczością Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini.  „Primitive” jest to cover piosenki Rosin Murphy w nowej zaskakującej aranżacji.  

 

 

3. Gaba Kulka - „Still”!

 

„Still” to pierwszy singiel Gaby Kulki z nowego albumu „Kruche” i pierwszy klip towarzyszący płycie. Wyreżyserowany został przez Madsa Hemmingsena. „Still” wyraźnie nawiązuje do komputerowych gier przygodowych z lat 80. i 90. 

 

 

4. Peter Piek - „Left Room”!

 

Peter Piek jest malarzem, piosenkarzem, multiinstrumentalistą, pisarzem i performerem. Swoją twórczość prezentował w ponad 30 krajach. Jego wyróżniki to unikalny głos, styl oraz próby łączenia muzyki i malarstwa. Jego muzyka to połączenie folku, country z elektroniką.

 

 

5. NOT PRETTY ENOUGH - „Hard Believer”!

 

NOT PRETTY ENOUGH to świeży projekt na naszym rodzimym podwórku. Pierwszą odsłoną ich muzycznego wizerunku jest utwór „Hard Believer”. O sobie samych mówią w taki sposób: „We are young, we love music and we are not pretty enough.” Za realizację ich pierwszego video-klipu odpowiada Wojciech Kupczak (Core Media).

 

6. Rosalie - „So Good”!

 

Rosalie to intrygująca wokalistka łącząca w muzyce R&B i hip-hop z muzyką elektroniczną. Artystka debiutuje właśnie swoją pierwszą EP-ką „Enuff”. To pięć utworów, sześciu rożnych producentów i jeden motyw przewodni – miasto! Ludzie, kluby, ulice – to rzeczy, które mnie najbardziej inspirują. EP-ka jest zapisem moich obserwacji z czasu kiedy mieszkałam w Poznaniu i Berlinie, a także doświadczeń zebranych w ostatnim roku. Wiele się u mnie zmieniło od premiery pierwszego utworu jaki opublikowałam pod szyldem Rosalie.” – tak komentuje swoje miniwydawnictwo sama artystka. 

 

 

7. Hengelo - „Try”!

 

Alternatywne, rockowe brzmienie połączone z intrygującym i magnetycznym wokalem. Zespół tworzą: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (bas), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja). Grupa powstała pod koniec 2015 roku. Jej członkowie pochodzą ze Śląska. 

 

 

8. Krzysztof Zalewski - „Luka”!

 

Krzysztof Zalewski jest zwycięzcą drugiej edycji programu "Idol". Jego debiutancki album miał premierę w 2004 roku. O utworze Luka wokalista wypowiada się w sposób następujący: „Jaram się, bo pierwszy raz wszystkie instrumenty od bębnów po wokal nagrałem sam. Choć numer raczej smutny, ale mi wesoło, że idzie w świat. Nieco hiphopiarsko, nieco melancholicznie. W tempie umiarkowanym”.

 

 

9. Pani Galewska - „Infant Sorrow”!

 

Aleksandra Galewska – wokalistka, kontrabasistka, skrzypaczka. W maju 2010 roku wygrała jeden z odcinków programu „Szansa na sukces”. W 2011 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”, w którym jej mentorką była Ania Dąbrowska. W 2013 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany The Best Of. CD promowały dwa single – „He wrote me one day” oraz „It’s OK. I get it”.

 

Po wydaniu pierwszej płyty Aleksandra zaczęła pracę nad kolejnym materiałem. Tym razem jest to muzyka do pięknych, starych wierszy Williama Blake’a. Aleksandra Galewska jest również pedagogiem i pedagogiem specjalnym. Pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. 

 

 

10. SEALS - „Antymegalomania”!

 

Zespół SEALS zaprezentował w sieci swoją debiutancką Epkę „The Hand On His Face„. Muzycy 14 listopada w samo południe opublikowali 7 teledysków. Każdy z obrazów to osobna i osobista historia będąca świetnym łącznikiem między tekstami, muzyką i przekazem. Utwór "Antymegalomania" został wybrany przez Katarzynę Nosowską w konkursie Skoda Auto Muzyka.

 

 

 

 

Na koniec pragniemy podzielić się z Wami kolejną informacją - takie playlisty pojawiać się będą regularnie co miesiąc. Mamy nadzieję, że przyniosą Wam one wiele inspiracji!

 

Jak wam się podobały prezentowane przez nas utwory? Czekamy na wasze komentarze!

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca