Muzyka

Kolejni artyści na OFF Festivalu

DJ-ka rewolucjonistka, tajemnicza wokalistka z niskim głosem oraz artrockowo-psychodeliczna grupa dołączają do przyszłorocznego OFF Festivalu. Udział właśnie potwierdzili Amerykanki - The Black Madonna i Circuit des Yeux oraz Japończycy z zespołu Kikagaku Moyo. Impreza odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia tradycyjnie w Katowicach.
The Black Madonna na scenie oznacza, że będzie się działo. Przyjeżdża do nas jedna z najbardziej szanowanych i najpopularniejszych didżejek, opierająca sety na kruchej równowadze pomiędzy sprawdzonymi hitami i odważnymi odkryciami, ceniona producentka - by wymienić tylko "Exodus" i "A Jealous Heart Never Rests" - i rezydentka kultowego Smart Bar w Chicago, który pod jej kuratelą zyskał miano jednego z najlepszych klubów Ameryki.

Circuit des Yeux to artystyczne alter ego amerykańskiej wokalistki Haley Fohr. Nie jedyne zresztą - świat zna ją również jako tajemniczą, wyjętą spod prawa Jackie Lynn. W przypadku Fohr niemożliwe jest jednoznaczne ustalenie, gdzie kończy się prywatność a zaczyna sztuka. Intymne, niepokojące pieśni, zaśpiewane przez wokalistkę ciemnym, niskim głosem, trącają najczulsze struny w duszy odbiorcy, dochodzą do miejsc i emocji najgłębiej ukrytych. Najłatwiej sprawdzić to na przykładzie albumu "In Plain Speech" (Thrill Jockey, 2015), nagranego przez Circuit des Yeux w towarzystwie przyjaciół z alternatywnej sceny Chicago, muzyków związanych m.in. z formacjami Cave, Bitchin Bajas i Little Scream.

Nazwa Kikagaku Moyo oznacza geometryczne wzory. I jest w tym sporo ironii, bo choć w muzyce japońskiego zespołu znajdziecie rozbudowane, ale zdyscyplinowane struktury o artrockowej proweniencji, gną się one i rozpuszczają w psychodelicznym kwasie. Nawiązującym z jednej strony do krautrocka, z drugiej do indyjskich rag, a z trzeciej wreszcie do ich lokalnych tradycji takiego grania, z Acid Mothers Temple na czele.

Wcześniej udział potwierdziła rockowo-eksperymentalna grupa Swans.

Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty - od 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów (bez pola namiotowego) kosztuje 230 zł. Cena obowiązuje do 5 lutego 2017. Później sukcesywnie będzie wzrastać.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca