Muzyka

Słuchowisko radiowe zainspirowane notatkami PJ Harvey

Stacja BBC wyemituje słuchowisko, które powstało na podstawie notatek PJ Harvey.
Projekt nosi tytuł "On Kosovo Field". Przy pracach nad nim wykorzystano notatki i spostrzeżenia rockowej wokalistki, gdy ta odwiedzała Kosowo między 2011 a 2015 rokiem. Inspiracje artystka wykorzystała na albumie "The Hope Six Demolition Project", np. w nagraniu "The Wheel" (do sprawdzenia tutaj). - Widok diabelskiego młyna (fairground wheel) nieopodal stolicy Kosowa, Prisztiny, jest konkretnym punktem odniesienia - opowiadała artystka w rozmowie z Noisey.

"On Kosovo Field" opowiada o urodzonym w Kosowie, a wychowanym w Manchesterze rodzeństwie. Brat i siostra wracają do rodzinnego miasta, gdy dowiadują się, że przy ich dawnym domu znajduje się zbiorowy grób.

Scenariusz napisał Fin Kennedy. W rolach głównych występują Michelle Keegan i Nico Mirallegro. Za produkcję odpowiada Nadia Molinari. Emisja odbędzie się od 9 do 13 stycznia na antenie Radio 4, o godzinie 11:45 naszego czasu. Powtórki planowane są na 20:45.

PJ Harvey to królowa brytyjskiej muzyki alternatywnej, obecna na scenie od ponad 20 lat. Jej ostatni longplay, "The Hope Six Demolition Project", ukazał się 15 kwietnia 2016 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca