Muzyka

Patti Smith śpiewa dla Noblistów

Patti Smith pojawiła się w imieniu Boba Dylana w Sztokholmie, na wręczeniu nagród Nobla.
Przypomnijmy, że Bob Dylan został laureatem literackiego Nobla "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni". Artysta napisał list do organizatorów gali, że inne obowiązki uniemożliwiają mu dotarcie do Szwecji 10 grudnia. W jego imieniu pojawiła się Patti Smith, która uhonorowała laureata wykonaniem jego piosenki "A Hard Rain´s A-Gonna Fall" .

Całą ceremonię można obejrzeć pod tym adresem. Występ Patti Smith zaczyna się około 1:03. Artystce towarzyszy orkiestra.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35".

Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

Dorobek 75-letniego Boba Dylana zamyka zestaw "Fallen Angels" z interpretacjami amerykańskich klasyków.

Patti Smith to amerykańska wokalistka, autorka piosenek i poetka, która miała duży wpływ na punkrockową scenę Nowego Jorku. Uznanie przyniósł jej już debiut "Horses" z 1975 roku. 69-letnia dziś artystka ma na koncie 11 albumów, z których ostatni to "Banga" z 2012 roku. W 2015 roku wystąpiła na OFF Festivalu w Katowicach.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca