Muzyka

Muzyk Testamentu niezadowolony z koszulki Kanye Westa

Alex Skolnick, gitarzysta thrashmetalowego zespołu Testament, nie był zachwycony, kiedy okazało się, że popularny raper Kanye West nosi koszulkę Testamentu. Wątpi bowiem, by hiphopowy twórca był fanem kapeli.
Skolnik uważa, że wybór koszulki nie był podyktowany uznaniem dla muzyki Testamentu, lecz chęcią zwrócenia na siebie uwagi i bycia modnym.

- Lubię hip-hop i choć nie jestem fanem Kanye Westa, wiem, że jest szanowany przez niektórych, cenionych przeze mnie ludzi z branży muzycznej - wyjaśnia gitarzysta. - Normalnie by mi to schlebiało, doceniłbym gest jednego artysty w kierunku drugiego (ci, którzy znają mnie nie tylko z grupy Testament, wiedzą, że jestem otwarty na rozmaitą muzykę i współpracę z przedstawicielami różnych gatunków). Jeśli Kanye zna i lubi Testament - a nie nosi T-shirt, bo taka jest teraz dziwna moda, by w Hollywood pokazywać się w starych, metalowych koszulkach - to świetnie, tym większy szacunek dla niego. Niemniej wątpię by tak było (acz chciałbym nie mieć racji).

Testament, to obok Wielkiej czwórki - Metallica, Slayer, Anthrax i Megadeth - czołowi przedstawiciele thrash metalu. Ich płyty rozeszły się w nakładzie blisko 14 milionów egzemplarzy. Podczas trwającej od lat 80. kariery grali trasy z takimi gigantami jak Iron Maiden, Black Sabbath czy Judas Priest. Od 1986 roku charyzmatycznym frontmanem badu pozostaje Chuck Billy. Najnowszy longplay bandu, "Brotherhood of the Snake", ukazał się 28 października 2016 roku.

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy i zdobył 21 statuetek Grammy. Magazyn "Time" dwukrotnie zamieścił go na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie" - w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego dorobek zamyka "The Life of Pablo" z lutego 2016 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca