Muzyka

KRÓL – pożegnalny koncert w Starej Piwnicy!

19 stycznia we wrocławskim klubie Stara Piwnica wystąpi Król – niekoronowany władca polskiej sceny elektronicznej! 

 

Tego koncertu po prostu nie można przegapić - będzie to jeden z ostatnich występów Króla w jego obecnej inkarnacji. Podobnie jak wcześniej UL/KR projekt Król dobiegł bowiem końca i wrocławska publiczność będzie miała ostatnią szansę zobaczenia go na żywo.

 

Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

 

Błażej Król był filarem kultowego gorzowskiego kolektywu Kawałek Kulki, ale zasłynął jako lider zespołu UL/KR, który w latach 2012-2013 niepodzielnie rządził polską sceną elektroniczną, przekraczając granice między undergroundem i mainstreamem i powalił wszystkich na kolana. Spektakularny sukces nie zamienił się w odcinanie kuponów – pod koniec 2014 roku UL/KR zawiesił działalność, gromadząc podczas pożegnalnej trasy lawinowe tłumy publiczności. Niemal chwilę później ukazał się solowy utwór Króla „Szczenię” i zaledwie dwa miesiące po nim album „Nielot”, które w pełni ukazały jego majestatyczny potencjał. Jeśli utwory UL/KR były - jak określali to muzycy - „piosenkami z bulgoczących bagien”, to solowe kawałki Króla są tych bagien hymnami. Pełne trudnej melancholii teksty Król oprawił galaktyczną muzyką, w której brzmienia retro ścierały się fascynująco z nowoczesnymi rozwiązaniami i zaskakiwały słuchacza, nie dając mu chwili wytchnienia. 11 marca ukazała się długo wyczekiwana trzecia płyta artysty „Przez sen”, promowana utworem „Nie waż się”. Doskonała, zwiewna kompozycja, emanująca niespotykaną wrażliwością i liryzmem, zapowiedziała równie doskonały album. Zmieniło się brzmienie, zmieniły inspiracje, ale Króla nadal nie sposób było pomylić z nikim innym. I za tę odrębność artysta został doceniony. Ostatnie lata działalności przyniosły mu m.in. Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki.

Na koncercie będzie można usłyszeć utwory ze wszystkich albumów Króla. Na scenie towarzyszyć mu będą doskonali muzycy - Bartosz Matuszewski (gitara, sampler) i Mateusz Rychlicki (perkusja).

 

19.01.17 godz. 20.00

klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

City Sounds:
KRÓL – koncert pożegnalny projektu
bilety: 30 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje:

bilety@o2.pl, 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce
oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl. Rezerwacje:
bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca