Muzyka

Piotr Rogucki płynie z Romą Gąsiorowską

W lutym w klubie Stodoła w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu "Płyń" z muzyką Piotra Roguckiego z rockowego zespołu Coma i w reżyserii popularnej aktorki, Romy Gąsiorowskiej.
"Płyń" to pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space, autorskiego projektu Gąsiorowskiej. Dzieło zrealizowano na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Roguckiego.

- "Płyń" to dialog z publicznością nad zmieniającą się rolą artysty we współczesnym świecie, przenoszący aktualne i poruszane przez media tematy na proces gry scenicznej - wyjaśniają twórcy. - Główny bohater próbuje zaistnieć w świadomości tłumu, szuka sposobu na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Charakter nieudacznika i frustrata doprowadza go do aktu terrorystycznego, który traktuje jako dzieło sztuki. "Płyń" to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm.

Artystyczne przedsięwzięcie łączy muzykę na żywo, performans i nowe media. Udział potwierdzili: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer oraz Agata Kulesza na wideo art, a także zespół muzyków.

Prapremiera - 26 lutego 2017
Premiera - 27 lutego 2017

Bilety dostępne na ebilet.pl i w klubie Stodoła.

Romę Gąsiorowską ostatnio można było podziwiać w filmach "Córki Dancingu" oraz "Lity do M. 2", jak również w serialu "Bodo".

Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy".

Piotr Rogucki na koncie ma trzy solowe wydawnictwa "Loki - wizja dźwięku", "95-2003" i "J.P. Śliwa".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca