Muzyka

Najlepsze soundtracki 2016 roku

Gdyby obrazowi nie towarzyszyła muzyka, kino na pewno nie działałoby na widzów tak mocno. Redakcja serwisu Collider.com wybrała najlepsze soundtracki mijającego roku.
Gdy mowa o filmie, uwaga koncentruje się na aktorach i reżyserach, a kompozytorów - zwracają uwagę redaktorzy Collider.com - często się pomija. "Chociaż to ich praca jest klejem, który spaja narrację" - podkreślają. Wśród rankingów na koniec roku postanowili więc przypomnieć o mistrzach nut.

Wśród kompozytorów i filmów, które wybrali, znaleźli się: Nick Cave i Warren Ellis ("Aż do piekła" - fragmentu wysłuchać można na YouTube), James Newton Howard ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", fragment na YouTube), Dustin O'Halloran & Hauschka ("Lion. Droga do domu", fragment na YouTube), Nicholas Britell ("Moonlight", główny temat do posłuchania na YouTube), Jóhann Jóhannsson ("Nowy początek"), Dario Marianelli ("Kubo i dwie struny"), Bear McCreary ("10 Cloerfield Lane", na YouTube można obejrzeć orkiestrę nagrywającą ścieżkę muzyczną), Mica Levi ("Jackie", fragment na YouTube ), Andy Hull i Robert McDowell ("Człowiek-scyzoryk", do posłuchania na YouTube) oraz Justin Hurwitz ("La La Land").

Nie wszyscy nie doceniają kompozytorów muzyki do filmów, seriali i gier. W 2017 roku (17 - 23 maja) w Krakowie odbędzie się już 10. Festiwal Muzyki Filmowej, który przy każdej edycji ściąga do Polski największych artystów tej gałęzi sztuki filmowej.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 31 grudnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca