Muzyka

Run-D.M.C. kontra Amazon i Walmart

Darryl "D.M.C." McDaniels, jedna trzecia legendarnego hiphopowego tria Run-D.M.C., pozwał do sądu firmy Walmart, Amazon, Jet.com i kilka innych. Oskarża je o naruszenie znaku towarowego.
Legendarna formacja oprócz muzyki słynęła również z charakterystycznego sposobu ubierania się oraz noszonych gadżetów. Po zakończeniu działalności przez Run-D.M.C. w 2002 roku, jednym ze źródeł dochodu McDanielsa stała się produkcja ubrań i gadżetów (m.in. kapelusze, okulary, szklanki) na wzór tych, które nosił on, Joseph "Run" Simmons i Jason "Jam Master Jay" Mizell. Wzory zostały zastrzeżone w sądzie.

D.M.C. doszedł do wniosku, że wiele firm, w tym Walmart, Amazon i Jet.com, naruszyły znak towarowy, produkując, promując i sprzedając rzeczy "w stylu Run-D.M.C." i dodatkowo umieszczając na nich logo zespołu.

Raper domaga się 50 milionów dolarów odszkodowania. Firmy na razie nie zareagowały na pozew.

Ostatnia studyjna płyta powstałego w 1981 roku w Nowym Jorku zespołu Run-D.M.C. to "Crown Royal" z 2001 roku. Rok później zastrzelony został Jam Master Jay. Po tym fakcie formacja przestała istnieć. Wydała siedem płyt studyjnych. Run-D.M.C. to pierwsza grupa hiphopowa, która otrzymała w USA złotą płytę oraz nominację do Grammy. Wielką popularnością cieszyła się też przeróbka hitu "Walk This Way" Aerosmith, nagrana z muzykami legendy rocka.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca