Muzyka

Imponujące statystyki Eda Sheerana

Ed Sheeran bez wątpienia ma mnóstwo fanów w naszym kraju. Dwa nowe single wokalisty - "Shape Of You" i "Castle On The Hill" - pobiły w Polsce rekord utworów najczęściej odtwarzanych w ciągu jednego dnia w serwisie Spotify.
Anglik pobił rekordowe wyczyny Mariah Carey i jej bożonarodzeniowego hitu "All I Want For Christmas Is You", który rekordowy wynik ustanowił 24 grudnia (71 018 odtworzeń) oraz Adele i jej przeboju "Hello", który poza czasem świątecznej celebry jednego dnia otworzono w polskim Spotifyu 57 800 razy.

Piosenkę Eda Sheerana "Shape Of You" odtworzono w Polsce w dzień premiery w serwisie Spotify aż 88 719 razy, a "Castle On The Hill" 71 261 razy. Dzień później utwór "Shape Of You" poprawił swój wynik, osiągając 92 396 streamów.

Polska nie jest jedynym krajem, w którym nowe, ujawnione 6 stycznia 2017 roku, kompozycje Eda Sheerana ustanowiły rekordowe wyniki. W USA piosenka "Shape Of You" także jest na pierwszym miejscu w Spotify (1 342 588 odtworzeń). Z kolei w Anglii "Shape Of You" i "Castle On The Hill" okupują dwie pierwsze pozycje na liście Spotify (odpowiednio, 1 192 354 i 1 011 370 streamów w ciągu jednego dnia). Artysta pobił tym samym rekord należący do "Last Christmas!" duetu Wham!.

Podobny układ jest w globalnym zestawieniu serwisu (branych pod uwagę jest 27 rynków). Na tej liście "Shape Of You" ma 6 538 458 odtworzeń w streamingu, zaś "Castle On The Hill" 4 572 057. W sumie daje to aż ponad 13 mln przesłuchań obu piosenek na Wyspach w ciągu zaledwie 24 godzin. Lepszy wynik wcześniej miał boysband One Direction. W skali światowej wynik dla piosenek Eda Sheerana wynosi aż 25 839 709 streamów w ciągu 48 godzin.

Ogólnie patrząc, piosenki 25-letniego Anglika znalazły się na pierwszym miejscu w 36., a na drugim 27 krajach na świecie i osiągnęły ten wynik w ciągu zaledwie 48 godzin.

Pierwsze i drugie miejsca kompozycje zajmują też w serwisie iTunes (w Wielkiej Brytanii i USA oraz w notowaniu globalnym). Łącznie single Eda na aż 118 listach iTunes na świecie znalazły się na szczycie.

Tekstówki do "Shape Of You" i "Castle On The Hill", obejrzano w sumie ponad 28 mln razy, z czego przeszło 10 mln w ciągu pierwszych 24 godzin od opublikowania. Oficjalne wideoklipy pojawią się niebawem.

Piosenka "Castle On The Hill", napisana przez Eda i Benny'ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk. Ma potencjał stadionowego hitu. Utwór "Shape Of You", który napisali Ed, Johnny McDaid i Steve Mac, rozkłada na czynniki pierwsze i przebudowuje współczesną popową kompozycję. Jest przedłużeniem brzmienia, dzięki któremu Ed zasłynął i wyróżnił go spośród innych wykonawców.

Numerów można posłuchać odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

- Chciałem pokazać dwie różne strony mojej twórczości, które tak samo mnie ekscytują - napisał na Facebooku Ed Sheeran. - Od początku wiedziałem, że muszę zaprezentować dwa utwory w tym samym momencie. Cieszę się, że wróciłem.

Ed Sheeran ma na koncie dwa studyjne albumy: "+" (2011) i "×" (2014). Każdy wielokrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Irlandii czy Niemczech. Jego największe hity to "The A Team", "Sing" czy "Thinking Out Loud".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca