Muzyka

Fanfare Ciocărlia – zakończenie karnawału w bałkańskich rytmach!

FANFARE CIOCĂRLIA – legendarna bałkańska orkiestra dęta powraca do Wrocławia! Bałkańskie wieczory z energetyczną taneczną muzyką stały się już wizytówką wrocławskiego klubu Stary Klasztor. 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, na tradycyjnej imprezie zwanej w Polsce „śledzikiem”, zaprezentuje się pochodząca z Rumunii FANFARE CIOCĂRLIA,  jedna z najważniejszych bałkańskich orkiestr dętych, główny rywal Boban Marković Orchestra w Balkan Brass Battle!
 

Będzie to kolejna rumuńska orkiestra, która odwiedzi Wrocław w karnawale 2017. Dla posiadaczy biletów na koncert FANFARA TRANSILVANIA 18 lutego w Starym Klasztorze przewidziane są zniżki.


Fanfare Ciocărlia  to 12-osobowa orkiestra dęta pochodząca z położonej w północnej Rumunii wioski Zece Prăjini. Grupa zaczynała jako swobodne zgromadzenie muzyków grających okazjonalnie na weselach i chrzcinach. W październiku 1996 roku niemiecki inżynier dźwięku i producent nagraniowy Henry Ernst odwiedził Zece Prăjini i przekonał muzyków do stworzenia zespołu objazdowego. Za nazwę zespołu obrano Fanfare Ciocarlia:  Fanfare jest to rumuńskie słowo pochodzenia francuskiego, które oznacza orkiestrę dętą, a Ciocarlia to po rumuńsku skowronek.
 

Od momentu odkrycia ich przez Ernsta, który został ich menadżerem, zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w ponad 50 państwach na całym świecie.

W zakorzenionej w tradycji austriackich i tureckich orkiestr wojskowych Fanfare Ciocarlia znaleźć można takie instrumenty jak: trąbki, tuby barytonowe i tenorowe, klarnety, saksofony, bęben i perkusję. Teksty ich piosenek pisane są w języku rumuńskim oraz romskim. Styl ich muzyki wywodzi się głównie z rumuńskiej i romskiej ludowej muzyki tanecznej, lecz widoczne są także wpływy tureckie, bułgarskie, serbskie oraz macedońskie. Swoją popularność zawdzięczają szybkim energetycznym dźwiękom, skomplikowanym rytmom oraz prędkim solówkom na klarnetach, saksofonach i trąbkach, których tempo przekracza czasem 200 bitów na minutę. Znani są również z tego, że podczas swoich koncertów nie korzystają z żadnego zapisu nutowego, a także z grania na scenie na starych, poobijanych instrumentach.

 

28.02.17 godz. 20.00

Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival - Zakończenie Karnawału 2017

FANFARE CIOCĂRLIA (Rumunia)

 

bilety: 40 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 45 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu

miejsca siedzące ( balkon): 60 zł

bilety ulgowe (dla posiadaczy biletów na koncert Fanfara Transilvania 18 lutego w Starym Klasztorze):

30 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

miejsca siedzące ( balkon): 50 zł

Uwaga, bilety ulgowe ważne wyłącznie z biletem na koncert Fanfara Transilvania 18 lutego w Starym Klasztorze

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca