Muzyka

Styczniowa playlista Wywroty!

W Nowym Roku przychodzimy do Was z kolejną muzyczną playlistą. Tym razem motywami przewodnimi do jej stworzenia stały się takie elementy jak minimalizm, zdawkowa energia, oszczędne potraktowanie instrumentarium, budowanie przestrzeni oraz wolne tempo. Każdy z prezentowanych utworów zawiera w sobie choć jedną z wymienionych cech, co stanowi główne spoiwo playlisty. Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w niesamowite dźwięki.

 

 

1. Banks – To The Hilt

To The Hilt to kolejny singiel BANKS pochodzący z drugiej studyjnej płyty The Altar. Utwór przypomina stylistycznie wcześniejsze dokonania wokalistki i idealnie nadaję się na zimowe wieczory. Ograniczenie instrumentarium do fortepianu oraz delikatnej elektroniki uwypukla charyzmatyczny głos BANKS.

 

 

2. Aurora – Half The World Away

Aurora porusza temat ucieczki z miejsca, które ma na człowieka negatywny wpływ. Poczucie ograniczenia w toksycznym środowisku wzmagana w nas chęć zmiany życia na lepsze. Utwór Half the World Away został również wykorzystany w świątecznej reklamie Johna Lewisa pt. Man On the Moon.

 

 

3. London Grammar – Rooting For You

Formacja zadebiutowała krążkiem If You Wait we wrześniu 2013 roku. Ich największy przebój to Strong. Indiepopowa formacja postanowiła o sobie przypomnieć i zaprezentowała nowy utwór Rooting for You od ponad trzech lat.

 

 

4. Henry David's Gun – Mandala Song

Relacje między ciszą, a dźwiękami tworzą muzykę  Henry David’s Gun wyjątkową. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, lecz zachwycają delikatnością i subtelnością

 

 

5. Holly Blue – Particles

Zespół Holly Blue został założony w 2011 r. przez 17-letnią wokalistkę Sonię Kopeć i Emila Blanta, muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Muzyka przez nich komponowana, określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z twórczością Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini, pomimo szerokich inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.  

 

 

6. Myrra Roś – One Amongst Others

Myrra Rós to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’Acoustique w znanym klubie Barbara. Najlepiej czuje się w klimacie folkowych pieśni. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy.

 

 

7. Low Roar – Patience

Muzyka Low Roar jest delikatna, ulotna i niepowtarzalna. Dodatkowo ciekawe tło muzyczne tworzy subtelna elektronika oraz sekcja smyczkowa. Pojawiają się również dźwięki pianina i innych przyjemnych instrumentów. Muzyka jest klimatyczna, urokliwa i melodyjna.

 

 

8. tsar – Sabre

tsar to band z Pomorza Zachodniego, który tworzą czterej młodzi mężczyźni: Maks Posio (wokalista i giatrzysta), Patryk Lipnicki (basista), Paweł Szerszeń (człowiek od bębnów) oraz Tomek Haptar (gitara). Na Facebooku w rubryce „Gatunek” umieścili kilka określeń, łamanych ukośnikami: „Alternative/Post-Rock/Electronic”. W ich muzyce można odnaleźć znacznie więcej.

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca