Muzyka

Negral z Johnem Poterem jako Me And That Man. Paweł Małaszyński w klipie

Negral, lider metalowego zespołu Behemoth, połączył siły z Johnem Porterem. Razem powołali do życia projekt Me And That Man i właśnie zaprezentowali pierwszy teledysk.
24 marca ukaże się wspólny album muzyków. Dzieło otrzymało tytuł "Songs of Love And Death". Wydawcą w Polsce będzie Agora, zagranicą Cooking Vinyl. Wśród inspiracji muzycy wymieniają takich twórców jak Johnny Cash, Nick Cave, Mike Ness czy Tom Waits.

Dzieło promuje utwór "My Church is Black", istniejący też w polskiej wersji jako "Cyrulik Jack". - To była pierwsza piosenka stworzona dla Me And That Man - wyjaśnia Nergal w rozmowie z Noisey. - Napisałem główny motyw i instynktownie zacząłem śpiewać tekst. Wszystko powstawało bardzo organicznie. Wybrałem go na pierwszy singel i na numer otwierający płytę. Ta piosenka to swego rodzaj manifestu. Nowa energia, nowy wymiar gatunku, którego dotąd nie znałem. Na swój sposób te utwory tworzą jednak pomost pomiędzy radykalną sceną, z której się wywodzę a tą nową dla mnie estetyką. Pełną cieni i znaków zapytania. To pełna oczekiwań i inspiracji podróż.

Wideo do kawałka nakręciła Olga Czyżykiewicz z grupy Tadam. Negral określa klip jako metaforyczny i metafizyczny. - Scenariusz opowiada historię człowieka zagubionego w cielesnym świecie, szukającego sensu, światła, drogi do oświecenia - tłumaczy wokalista. - Jest sam ze swoimi demonami.

W obsadzie znaleźli się m.in. Paweł Małaszyński, Wojtek Mazolewski i producent filmowy Andrzej Saramonowicz.

Z efektem można zapoznać się tutaj.

Oto tracklista:
"My Church Is Black"
"Nightride"
"On The Road"
"Cross My Heart And Hope To Die"
"Better The Devil I Know"
"Of Sirens, Vampires and Lovers"
"Magdalene"
"Love & Death"
"One Day"
"Shaman Blues"
"Voodoo Queen"
"Get Outta This Place"
"Ain't Much Loving"

Dorobek Behemotha zamyka "The Satanist". Longplay miał premierę w lutym 2014 roku i trafił na pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, OLiS. Nergal od pewnego czasu pracuje nad solową płytą. Materiał ma być utrzymany w stylu country, folk i blues.źródło: megafon.pl
przysłano: 14 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca