Muzyka

Coraz większe szanse na powrót The Smashing Pumpkins w oryginalnym składzie

Reaktywacja grupy The Smashing Pumpkins, do tego w oryginalnym składzie, jest kwestią niedługiego czasu. Tak twierdzi sam Billy Corgan.
Goszcząc niedawno w porannym programie chicagowskiej rozgłośni WLUP, Billy przyznał, że gitarzysta James Iha jest zainteresowany grą w The Smashing Pumpkins, w oryginalnym składzie. Zastrzegł jednak, że powrót kapeli uzależniony jest od tego, czy będzie wystarczające zainteresowanie i poparcie tej idei ze strony fanów.

- Jeśli mamy to zrobić, to tylko po to, aby uszczęśliwić ludzi, a nie iść pod prąd ich oczekiwań - mówił Billy Corgan.

Dobra wiadomość jest taka, że lider zespołu odnowił kontakty ze wszystkimi muzykami ze składu, który nagrał debiutancki album "Gish", w tym również z basistką D'arcy Wretzky (po 16-letniej przerwie), która w kwietniu 2016 roku wyraziła zainteresowanie powrotem do The Smashing Pumpkins w oryginalnym składzie.

The Smashing Pumpkins to alternatywno-rockowa kapela, która największe sukcesy odnosiła w latach 90. Zespół rozpadł się w 2000 roku, by wznowić działalność po 6 latach, jednak już bez większych osiągnięć. W 2013 roku gościli na katowickim OFF Festivalu.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca