Muzyka

"Diabeł ubiera się u Prady" musicalem z piosenkami Eltona Johna

Fox przygotowuje sceniczną wersję komedii "Diabeł ubiera się u Prady". Nad musicalem pracują Elton John i Paul Rudnick.
Elton John ma już szerokie doświadczenie w komponowaniu dla musicali i pochwalić może się takimi scenicznymi dziełami, jak "Król Lew", "Aida" i "Billy Elliot". Paul Rudnick to z kolei stały współpracownik "New Yorkera" oraz autor sztuk "Jeffrey", "I Hate Hamlet" czy scenariuszy do "Addams Family Values" oraz "In & Out".

Pomysł na musicalową wersję "Diabeł ubiera się u Prady" narodził się już kilka lat temu. Prace produkcyjne nadzorować będzie Kevin McCollum, a w realizację zaangażowane są firmy Fox Stage Productions i Rocket Entertainment (kierowana przez męża Eltona Johna- Davida Furnisha).

Przypomnijmy, że komedia "Diabeł ubiera się u Prady" (2006) powstała na podstawie książki pióra Lauren Weisberger. Główną bohaterką była młoda dziewczyna marząca o karierze dziennikarki. By spełnić marzenia musiała przepracować rok w specjalizującym się w modzie magazynie kierowanym przez redaktorkę z piekła rodem. Widzów bawiły Meryl Streep i Anne Hathaway. Film zarobił 326 milionów dolarów.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na swoim koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca