Muzyka

Muzyka do "Sztuki Kochania" na walentynki

14 lutego, w sam raz na walentynki, oficjalnej premiery doczeka się ścieżka dźwiękowa do filmu Marii Sadowskiej "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".
Muzykę do biografii ginekolożki skomponował głównie Jimek, ale oprócz jego utworów znalazły się tam również piosenki Ani Rusowicz w duecie z Mitch & Mitch, Kapeli Czerniakowskiej czy Czerwonych Gitar.

- Film jest wielopoziomowy, a jego siła tkwi w aktualności. Problemy poruszone przez Michalinę Wisłocką w książce "Sztuka kochania" powinniśmy już mieć za sobą, jednak z wieloma z nich ciągle musimy się zmierzyć - tłumaczy Radzimir Dębski, czyli Jimek. - "Sztuka kochania" opowiadana jest bardzo szybko. Mamy tu dużo powrotów do przeszłości i wizji przyszłości. To daje pole do popisu.

Z wydawnictwa pochodzi utwór "W co mam wierzyć", oryginalnie wykonywaną przez zespół Breakout, teraz przypomniany przez Anię Rusowicz i zespół Mitch & Mitch. Nagrania wraz z innymi z soundtracku można posłuchać tutaj. https://listen.tidal.com/album/70108887

W ciągu pierwszego weekendu od premiery film "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" obejrzało już ponad ćwierć miliona widzów. Obraz z Magdaleną Boczarską w roli głównej przybliża historię powstawania publikacji słynnej ginekolożki. Akcja rozgrywa się od końca lat 40. do połowy lat 70. Wydawnictwo ukazało się w 1976 roku. W Polsce sprzedano około 7 milionów egzemplarzy "Sztuki kochania".

Zwiastun można obejrzeć tutaj.

Magdalenie Boczarskiej na ekranie partnerują Piotr Adamczyk jako jej mąż Stach Wisłocki, Justyna Wasilewska jako jej przyjaciółka Wanda oraz Eryk Lubos w roli wielkiej miłości bohaterki, Jurka. Ponadto zagrali Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik i Artur Barciś.źródło: megafon.pl
przysłano: 7 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca