Muzyka

Hanka Wójciak - Koncert Walentynkowy

 

Radiowa Panna Młoda zaprasza na swój nowy, kabaretowy program pt. "Małżeński stan". Podczas ponad godzinnego recitalu Hanka z humorem wyśpiewa piosenki o blaskach i cieniach pożycia małżeńskiego. Towarzyszyć jej będzie niezrównany pianista - Walentyn Dubrowskij.

- Program składa się z premierowych piosenek, napisanych przeze mnie całkiem niedawno, bądź przeciwnie - od lat trzymanych w szufladzie. I  tak będziecie Państwo mogli posłuchać  utworów „Wenus – cud”, „W kwietnym polu”, „Suza Muza Laperuza” czy tytułowego, zabawnego „Małżeńskiego stanu”, którego refren, mam nadzieję, zaśpiewamy wspólnie!

W niektórych utworach puszczam oko do Słuchaczy, a w innych chciałam Ich zaprosić do świata jakby z Ordonki i jakby z mgły... To nawiązanie do Agnieszki Osieckiej pojawia się nieprzypadkowo. W program wplotę jej "Świat Ordonki", a także jeden z moich ukochanych utworów kabaretu Starszych Panów. Dopełnieniem koncertu będzie kilka piosenek znanych z moich występów z Kapelą, ale w odmienionych, kameralnych aranżacjach, przygotowanych razem z wyjątkowym pianistą - Walentynem Dubrowskim, którego poznałam dzięki lekcjom u profesora Andrzeja Zaryckiego. Nie zabraknie utworu "Krasnolica" z dialogami Panny Młodej i Pana Młodego z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Piosenka powstała podczas prób do słuchowiska w Radio Kraków, gdzie zagrałam u Andrzeja Seweryna Pannę Młodą.  W programie nie zabraknie także góralskich akcentów. Zapraszam z serca! - zachęca Hanka.


Szczegóły koncertu:
Kiedy: 16.02.2017 godz. 19:00
Gdzie: Scena Ata Alicji Tanew ul. Czarnowiejska 93, Kraków
Zobacz najnowszy teledysk Kapeli Hanki Wójciak: https://www.youtube.com/watch?v=OcBAtfqOxYo

 

 

Więcej o Hance:

Hanka Wójciak - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka redakcji muzycznej Radia Kraków. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Festiwalu Twórczości Korowód, zwyciężczyni 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki.  Współpracowała m.in. z Jarkiem Śmietaną, Anną Treter, Kubą Ostaszewskim, zespołem Naked Mind. Nagrywała wokale do spektakli granych w krakowskim Teatrze Stu oraz Teatrze Jaracza w Łodzi.  "Panna Młoda ze słuchowiska "Wesele", wyreżyserowanego w Radio Kraków przez Andrzeja Seweryna, Babia Góra w spektaklu Majki Kubackiej "Nieudany Krewniak". W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej. Zasila redakcję muzyczną kwartalnika kulturalno - literackiego Liry - Dram. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta "Znachorka", rekomendowana przez Muńka Staszczyka i Piotra Metza ukazała się w 2014 r. 

"To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach" Muniek Staszczyk

"Jest taka jak na okładkowym zdjęciu, lekko uśmiechnięta, ale kryjąca w sobie tajemnicę, liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi." Piotr Metz

 

 

 

od: 16 lutego 2017, 19:00
do: 16 lutego 2017, 23:00 Scena Ata Alicji Tanew ul. Czarnowiejska 93, Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca