Muzyka

Czesław Śpiewa w klasycznym wydaniu

Czesław Mozil ze swoim projektem Czesław Śpiewa postanowił zaskoczyć fanów. Jego nadchodząca płyta "Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori" będzie połączeniem muzyki popularnej i klasycznej. Premierę krążka wyznaczono na 3 marca 2017 roku.
Nowy materiał powstał we współpracy z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.

- Długi czas rozmawialiśmy w zespole Czesław Śpiewa o inspiracjach muzyką klasyczną - mówi lider. - Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesienią 2015 roku, bardzo nas ucieszyły. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny świat, który sprawdzi się na koncertach. Publiczność była zachwycona, a my dwa miesiące po trasie wylądowaliśmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko się okazało, że nasze światy, wcale się nie różnią. Zresztą ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasyczniej muzyką poważną. Przecież ta muzyka była kiedyś rozrywkowa.

Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesująca propozycja nie tylko dla miłośników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: "Mam trzy latka", "Lokomotywa", "Kaczka". A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski - kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.

Tracklista:
1. Mam Trzy Latka
2. Na Straganie
3. Kłamczucha
4. Polak Mały
5. Na Wyspie Bergamocie
6. Kaczka Polaczka
7. Lokomotywa
8. Wlazł Kotek
9. Pokłóciły się zwierzaki

instrumentalne:
Ach, dass ich Wassers gnug hätte (Johann Christoph Bach)
Jesień ( A. Vivaldi )

W ramach promocji dzieła muzycy ruszą w trasę. Oto harmonogram:

8 marca - Swarzędz, Ośrodek Kultury (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
9 marca - Sztum, CK (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
10 marca - Szczecinek, SAPiK (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
11 marca - Żary (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
12 marca - Bielawa, MOKiS (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
18 marca - Zabrze, CK Wiatrak
19 marca - Chełm, DK
20 marca - Wodzisław Śląski, CK
21 marca - Gniezno
22 marca - Zamość, DK
23 marca - Przemyśl, CK
24 marca - Rzeszów, Life House
25 marca - Gomunice, Bogart
26 marca - Kobylnica,
30 marca - Przeźmierowo, CK (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
31 marca - Kędzierzyn Koźle, MOK (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
1 kwietnia - Kalisz (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)
2 kwietnia Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe (Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori)

Pochodzący z Polski, wychowany w Danii Czesław Mozil stoi na czele projektu Czesław Śpiewa. Zespół ma na koncie prawie 20 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu "Maszynka do świerkania", który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej Trójce. Pierwszy album, wymownie zatytułowany "Debiut", sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny, "POP", pokryty podwójną platyną . Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków i wygrywając 3 statuetki. Ostatnia płyta grupy to "Księga Emigrantów. Tom I" z października 2014 roku.

Czesław Mozil znany jest także jako juror telewizyjnych talent show.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca