Muzyka

Nowy singiel Zagi. Zobacz "Pieska"

Zagi szykuje się do wydania swej pierwszej długogrającej płyty "Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni". W ramach zachęty ma nową piosenkę "Piesek", którą zaprezentowała w wersji live.
- Zależało mi na tym, aby w pierwszej kolejności podzielić się "Pieskiem" właśnie w takiej formie, w której czuję się najbardziej swojo - czyli na żywo - wyjaśnia artystka. - Korzystając z możliwości, jakie dała mi forma wideosesji, pozwoliłam sobie poszerzyć skład zespołu o instrumentarium, które również usłyszycie na płycie (instrumenty dęte, akordeon). "Piesek" to dla mnie bardzo ważny utwór i cieszę się, że w końcu wyszedł na spacer.

Pełne emocji wykonanie utworu powstało na żywo w jednym ujęciu kamery. Wideosesja została zarejestrowana w styczniu 2017 w domu braci Jabłkowskich w Warszawie. Klip można obejrzeć pod tym adresem.

Podczas prac nad albumem "Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni", Zagi aranżacyjnie i producencko wsparta została przez wspaniałych, kreatywnych ludzi. Jednym z nich jest Tomek Krawczyk, mający na koncie współpracę m.in. z Melą Koteluk, Bisquit czy Zakopower, który swoimi gitarami i otwartą głową sprawił, że kompozycje Zagi nabrały nowych, intensywniejszych kolorów. Na krążku usłyszymy również Marcina Ułanowskiego na perkusji i Maćka Szczycińskiego na basie.

Zagi pisze piosenki odkąd sięga pamięcią. Jest kompozytorką, autorką tekstów i wokalistką. Ma na swoim koncie 2 minialbumy: demo "Kilka Słów o Miłości" (2012) oraz EP-kę "UKE" (2013), a jej piosenki zostały już zauważone przez internetowe media i środowisko muzyczne. W 2012 piosenkami Zagi zauroczył się gitarzysta zespołu Hey, Paweł Krawczyk podczas plebiscytu "Zrób Głośniej" organizowanego przez T-mobile Music, rok później Czesław Mozil po usłyszeniu "Pieska" wręczył Zagi Złoty Wiatraczek za pierwsze miejsce podczas Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, dzięki czemu artystka została zaproszona do wzięcia udziału w 49 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Wokalistka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival 2015, Spring Break 2015, Asymmetry Festiwal 2015, Songwriter Łódź festiwal 2015 oraz 2016, II Czech Ukulele Festiwal 2014, Blues nad Bobrem 2014 czy Emergenza 2013.źródło: megafon.pl
przysłano: 15 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca