Muzyka

Kora jako Czarna Madonna u Organka i Jerzego Skolimowskiego

20 lutego poznamy efekt niecodziennej współpracy rockowej grupy Organek, reżysera filmów "11 minut" czy "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego i Kory, wokalistki znanej z Maanamu. - Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym - mówi Tomasz Organek lider kapeli.
Artyści połączyli siły przy klipie do utworu "Czarna Madonna" pochodzącego z drugiej płyty formacji Organek pod tym samym tytułem.

Teledysk został wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego, a w roli głównej wystąpiła Kora.

- Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy - opowiada Tomasz Organek, wokalista rockowej formacji. - Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie. Jestem wdzięczny firmie Platige Image i całej ekipie na czele z Adam Sikorą, wybitym operatorem filmowym, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Wideo zostanie po raz pierwszy pokazane 20 lutego po godzinie 20:00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jednocześnie klip trafi do sieci. - To jest najpiękniejsza i najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem - zapewnia frontman.

Pokaz teledysku połączony będzie z koncertem formacji Organek, który będzie transmitowany na antenie Trójki w audycji "Aksamit" Anny Gacek.

Album "Czarna Madonna" ukazał się 4 listopada. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu "Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Organek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości. Wydawnictwo promuje utwór "Mississippi w ogniu", który nie raz dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki.

Organek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut "Głupi" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single "Nie lubię" i "Kate Moss". Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którym stworzył hit "Wataha". Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 lutego 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca