Muzyka

„ Alarm“– nowa płyta Bartasa Szymoniaka!

1 marca 2017 r. nakładem SP Records. ukaże się najnowsza płyta Bartasa Szymoniaka zatytułowana „Alarm“ .

 

To wyjątkowy album Bartasa, będący ilustracją muzyczną Artysty do słów najważniejszych poetów Pokolenia KolumbówTeksty T.Gajcego, K.K.Baczyńskiego czy A.Słonimskiego zostały ukazane w nowatorakich aranżacjach beatrockera. Materiał w całości zarejestrowany został jedynie za pomocą aparatu mowy Artysty oraz gitary Michała Parzymięso. Mamy tutaj do czynienia z fuzją dźwięków tworzoną głosem jednego człowieka, będącą połaczeniem beatboxu i wokali zapętlanych na tzw looper oraz żywego instrumentu, którą Bartas określa jako BEATROCK. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio Sławka Lutyńskiego w Ożarowie Świętokrzyskim. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Marcin Kwazar z Gagarin Studio.

 

Marek Sierocki tak mówi o Bartasie Szymoniaku: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki. Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo…"

 

Bartas – absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego - Sztywnego Pala Azji ( 2007 - 2015 ). Jest także laureatem popularnego "Idola.

 

Alarm“ – tracklista:

 

1.BEATROCK - INTRODUKCJA
2.ALARM
3.CHORE MYŚLI
4.ŚPIEW MURÓW
5.PORTRET
6.WIATR
7.NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI
8.HYMN WIECZORÓW MIEJSKICH
9.MŁODOŚĆ - BEZ IMIENIA


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca