Muzyka

Azyl P. wraca i pyta "Co ja wiem"

Po 30 latach milczenia wraca zespół Azyl P. W nowym składzie i z nową piosenką.
Premierowe nagranie nosi tytuł "Co ja wiem". Jak zapewniają muzycy to żywiołowy, pełen dynamiki i nieokiełznanej energii utwór. - Niewątpliwie "nowy" Azyl P. to wyjątkowa mieszanka rocka i popu, kontynuacja muzycznego stylu i jest to nadal muzyka oparta na emocjach - przekonują. Czy warto było czekać, można przekonać się pod tym adresem.

Azyl P. to laureat Turnieju Młodych Talentów z roku 1983. Z finałowej dziesiątki wykonawców biorących udział w turnieju jury wyłoniło zwycięzców przyznając im równorzędne nagrody: Azyl P. i Klaus Mitffoch, a nagrodą była sesja nagraniowa w studiu, gdzie Azyl P. nagrał dwa utwory. I właśnie tak to wszystko się zaczęło. "Mała Maggie", "Chyba umieram", "Och Lila" i "Kara śmierci" to największe przeboje zespołu. Jednak po kilku latach sukcesów Azyl P. zawiesił swoją działalność.

Przez cały ten czas muzycy byli aktywni, grali w innych zespołach, ale zawsze myśleli o reaktywacji składu.

Śmierć wokalisty, Andrzeja Siewierskiego wywarła na pozostałych muzykach wielki wpływ. - To był dla nas ogromny wstrząs, ten utwór to pewnego rodzaju hołd który składamy nieżyjącemu Andrzejowi - mówi basista Dariusz Grudzień. - "Co ja wiem" to piosenka w jego azylowym stylu - dodaje perkusista Marcin Grochowalski.

W skład zespołu wchodzą Maciek Silski (wokal), Bartek Jończyk (gitary), Darek Grudzień (bas) i Marcin Grochowalski (perkusja).źródło: megafon.pl
przysłano: 3 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca