Muzyka

Apocalyptica, Robert Glasper i Suzanne Vega na Szczecin Music Fest 2017

Poznaliśmy gwiazdy tegorocznej edycji Szczecin Music Fest. Podczas czternastej odsłony koncertowego cyklu między marcem a lipcem zaprezentują się m.in. Apocalyptica, Kings od Convenience, Suzanne Vega i Robert Glasper Experiment.
Szczecin Music Fest jest pierwszym szczecińskim festiwalem prezentującym najważniejsze zjawiska współczesnej world music (muzyki świata) i jazzu. W tym roku usłyszymy tam repertuar Metalliki w wykonaniu Apocalyptiki, utwory Kraftwerk zaprezentowane przez The Balanescu Quartet, a także Suzanne Vegę czy Roberta Glaspera ze swoim projektem.

Organizatorzy ujawnili właśnie program imprezy, który przedstawia się następująco:

The Balanescu Quartet Plays Kraftwerk

23.03.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
The Balanescu Quartet Jeden z najsłynniejszych kwartetów smyczkowych świata wyróżniający się nie tylko muzycznym kunsztem, ale także przekraczaniem granic i poszukiwaniem nowych dróg. Zespół powstał w 1987 roku. Jego twórcą i liderem jest Alexander Balanescu, pochodzący z Rumunii skrzypek i kompozytor.

Tord Gustavsen With Simin Tander And Jarle Vespestad

25.04.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
Norweski pianista, od wielu lat jeden z głównych reprezentantów skandynawskiej sceny jazzowej. Przez ponad 20 lat swojej kariery współpracował z najlepszymi norweskimi, muzykami: Silje Nergaard, Siri Gjare, Kristin Asbjornsen, Tore Brunborgiem czy Matsem Eilertsenem. Brał udział w nagraniach innych artystów, jak choćby z Anną Marią Jopek na "ID" (2007). Wydał cztery albumy dla prestiżowego ECM Records: "Changing Places" (2003), "The Ground" (2005), "Being There" (2007) i ostatni "Restorted, Returned" (2009/2010), które stały się jednymi z najbardziej popularnych nagrań ostatniej dekady.

Kings Of Convenience

6.05.2017, godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie
Dla wielu słuchaczy to prawdziwie kultowy duet. Ich twórczość porównuje się do niezapomnianej pary Paul Simon - Art Garfunkel. W Polsce wystąpili dotychczas tylko jeden raz - w 2010 roku na festiwalu Open'er. Kings of Convenience tworzą wokalista i gitarzysta Erik Glambek Boe oraz gitarzysta ErlendOye. Pochodzą z Bergen (Norwegia).

Suzanne Vega

19 czerwca, Filharmonia
Suzanne Vega nie wymaga rekomendacji, jej nazwisko jest doskonale znane wszystkim ceniącym sobie piosenki ważne i mądre.

Apocalyptica Plays Metallica

6.07.2017, godz.20.30, Zamek w Szczecinie
Jedna z najsłynniejszych współczesnych grup muzycznych wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową z elementami muzyki poważnej, w tym symfonicznej. Powstała w 1993 roku w Finlandii, a tworzą ją absolwenci słynnej Akademii Muzycznej imienia Sibeliusa w Helsinkach.
W Szczecinie zespół zaprezentuje program oparty na twórczości grupy Metallica na 20-lecie wydania debiutanckiego albumu "Apocalyptica plays Metallica by Four Cellos".

Robert Glasper Experiment

15.07.2017, godz. 20.30, Zamek w Szczecinie
Amerykański pianista, kompozytor i producent, jedno z najgłośniejszych nazwisk współczesnego jazzu, R&B i hip-hopu. Artysta prowadzi równolegle dwa główne projekty: Robert Glasper Trio oraz Robert Glasper Experiment. Pierwszy ma charakter zdecydowanie jazzowy, a w drugim jazzowe wpływy są równie istotne jak soul oraz hip-hop. Formacja Robert Glasper Experiment wystąpi w swoim najmocniejszym 6-osobowym składzie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca