Muzyka

Wiosną lato - Siesta Festival wkrótce!

Siesta Festival 2017 - święto muzyki świata. 21-23 kwietnia 2017
6 powodów, by odwiedzić Gdańsk już niebawem:
Eliane Elias, Omara Portuondo, Mor Karbasi,
Mario Pacheco, Ballou Canta i Dino d’Santiago

 

Filharmonia Bałtycka i klub Parlament znów będą gościć entuzjastów muzyki świata, luzofonii i przyjemnego jazzu. Siesta Festival przyciąga tym razem do Gdańska takimi argumentami: .
 

  • Dino d’Santiago (21 kwietnia, g: 17:00, Filharmonia Bałtycka) po raz pierwszy przed polską publicznością: młody portugalski artysta, który ma na swoim koncie i współpracę z takimi artystami jak znani siestowiczom Tito Paris czy Paulo Flores i fantastyczne recenzje własnych dokonań – przyszłość i nowe oblicze muzyki kabowerdyjskiej w najlepszym wydaniu;

  • Omara Portuondo – znamy ją z Buena Vista Social Club; Omara to najwspanialszy głos Kuby, jedna z ikon muzyki świata, idealnie wpisująca się w charakter Siesta Festival i oczekiwana w Polsce (21 kwietnia, g: 20:00, Filharmonia Bałtycka)

  • Mor Karbasi – izraelska artystka okrzyknięta następczynią czy rywalką Yasmin Levy czy Marizy; aż dwukrotnie wystąpi na festiwalu i zabierze nas w podróż śladami żydów sefardyjskich i ich ladino (22 kwietnia g. 17:00 i g. 20:00, Filharmonia Bałtycka)

  • Mario Pacheco i przyjaciele – najsławniejszy na świecie lizboński klub fado i jego rezydenci w Gdańsku: Club de Fado na Nocach Fado (21 i 22 kwietnia, g. 22:00, sala kameralna Filharmonii Bałtyckiej)

  • Eliane Elias – wielka pianistka i wokalistka jazzowa, moc nagród, nominacji, wspaniała kariera i tak rzadko koncertuje w Polsce; na Siesta Festival wykona utworu ze swego najnowszego i poprzedniego nagrodzonego Grammy albumów;
    (23 kwietnia, g. 19:00, Filharmonia Bałtycka)

  • Ballou Canta – muzyka prosto z Brazzaville, Paryża i Martyniki; rozedrgana, słoneczna, taneczna, rozświetlająca - Ballou Canta pojawi się po raz pierwszy w Polsce (23 kwietnia g. 22:00, klub Parlament, Gdańsk).

 

Sześć powodów, aby wiosną było lato. Pogoda idzie od morza!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca