Muzyka

Vitalic, Carl Craig i High Contrast na Audioriver

Organizatorzy festiwalu Audioriver ogłosili kolejne projekty, których nie tylko polska, ale i szersza międzynarodowa publiczność, nie miała jeszcze okazji zobaczyć. Są to Vitalic - ODC live, Carl Craig presents Versus Synthesiser Ensemble, High Contrast live oraz Killbox (Ed Rush & Audio). Ponadto, do programu dołączyli także Tale Of Us, S.P.Y, Agents Of Time live, Dax J, DJ Storm i Hugh Hardie.
Carl Craig przyjedzie do Płocka wraz z Versus Synthesiser Ensemble. Oznacza to, że na głównej scenie festiwalu staną: Carl Craig za najróżniejszymi maszynami, Francesco Tristano przy fortepianie, Kelvin Sholar przy keyboardach, a do tego jeszcze trzech innych klawiszowców. Utwory Craiga i Tristano zabrzmią więc w zupełnie nowych, rozbudowanych specjalnie dla tego projektu aranżacjach.

Także na Main Stage zobaczymy Vitalic - ODC live. ODC, czyli odyseja, czyli podróż, czyli to, w co udaje się podróżnik, czyli voyager. A "Voyager" to tytuł najnowszej płyty francuskiej gwiazdy. Czwarty album artysty wyszedł 20 stycznia i zapowiada doskonały koncert.

Kolejny live act to projekt jeszcze bardziej świeży i unikatowy niż te wymienione powyżej. Mowa o artyście, który przez lata występował jako DJ, a w październiku minionego roku w końcu zadebiutował w wersji, w której prezentuje wyłącznie własne utwory. Mowa o High Contraście, który w zanadrzu ma nie tylko przebogaty dorobek, ale i zapowiadany na ten rok kolejny album autorski.

Tak, jak High Contrast, w Hybrid Tent zobaczymy kolejny nowo powstały projekt, czyli Killbox. To geniusze mocnego drum 'n' bassu, Ed Rush i Audio, którzy niedawno połączyli swoje siły i przed miesiącem wydali pierwszą EP-kę nakładem RAM Records. To jednak nie koniec drum'n' bassu w dzisiejszym ogłoszeniu, bo na płockiej plaży zagrają także S.P.Y, Hugh Hardie oraz zasłużona dla sceny DJ-ka, Storm.

Zmieniając metrum na cztery czwarte, organizatorzy ogłosili także powrót duetu Tale Of Us do Circus Tent. W zbliżonym muzycznie klimacie, choć w wersji live i na T-Mobile Electronic Beats Stage zagra z kolei trio Agents Of Time. Projekt ten zajął 17. miejsce na liście najlepszych live-actów 2016 roku wg czytelników portalu Resident Advisor. Na tej samej scenie pojawi się również ogłoszony dziś Dax J - artysta, który swoim dość szybkim techno przyspieszy tętno fanom gatunku.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017, ale już teraz bliskie wyprzedania są karnety w specjalnej, kolekcjonerskiej edycji. Te kolorowe, dwustronnie zadrukowane wejściówki dostępne są wyłącznie na oficjalnej stronie przy zamówieniu z dostawą kurierem lub pocztą. Tradycyjne karnety znajdziecie także w salonach Empik w całej Polsce.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Adventice (DJ Deep i Roman Poncet) live, Alix Perez, Artefakt live, Ben UFO, Boys Noize, Emperor , Keeno, KiNK live, London Elektricity Big Band live, Maduk, Metrik: Life/Thrills feat. Elisabeth Troy & Dynamite MC, Moodymann, Planetary Assault Systems live, Robert Hood live, Solomun, The Erised, We Draw A.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca