Muzyka

Posłuchaj nowego utworu Chucka Berry ego z Tomem Morello

Niespełna tydzień po śmierci Chucka Berry'ego, ukazał się nowy utwór pioniera rock and rolla, zapowiadający jego pierwszą od blisko 40 lat płytę.
Spadkobiercy muzyka, który zmarł 18 marca 2017 roku, zapewnili, że wydadzą pośmiertnie jego ostatnie dzieło. - Wiemy, że Chuck nie chciał niczego tak bardzo, jak wydania tej płyty - mówili. - Wiemy też, że to najlepszy sposób, by uczcić 90 lat jego życia.

Dziś do sieci trafił singel "Big Boys". W nagraniu gościnnie udzielają się Tom Morello z Rage Against The Machine i Nathaniel Rateliff. Rockandrollowego kawałka można posłuchać tutaj. Ostatnia płyta Berry'ego, zatytułowana po prostu "Chuck", ukaże się 16 czerwca.

Oto tracklista:
1. Wonderful Woman
2. Big Boys
3. You Go To My Head
4. 3/4 Time (Enchiladas)
5. Darlin
6. Lady B. Goode
7. She Still Loves You
8. Jamaica Moon
9. Dutchman
10. Eyes Of Man

Chuck Berry zaczął muzyczną karierę na początku lat 50. Zainspirowany był twórcami z lat 40., takimi jak gitarzysta Carl Hogan, jazzman Charlie Christian czy bluesman T-Bone Walker. Sam miał wpływ na takich artystów jak Bob Dylan, The Beatles, The Rolling Stones czy Jimi Hendrix. Był twórcą takich rockandrollowych szlagierów jak "Maybellene", "Roll Over Beethoven" czy "Johnny B. Goode".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca