Muzyka

Dwa koncerty Ugly Kid Joe w Polsce

Rockowa ekipa Ugly Kid Joe znana z przebojów "Cat's In The Cradle" i "Everything About You" ponownie odwiedzi nasz kraj i 4 czerwca wystąpi w krakowskim klubie Kwadrat a dzień później, 5 czerwca, we wrocławskim Firleju.
Twórcy albumów "As Ugly as They Wanna Be" oraz "America's Least Wanted" przyjadą do naszego kraju promować wydaną w 2015 roku płytę "Uglier Than They Used Ta Be".

Parę miesięcy po kultowym "Czarnym Albumie" Metalliki ukazała się EP-ka, na której znalazła się piosenka, którą nuciły miliony i którą do dziś można usłyszeć na antenie radiowej. Materiał nosił tytuł "As Ugly As They Wanna Be", a piosenka, o której mowa, to "Everything About You" (do przypomnienia tutaj). Pogodna, radosna, z rapowanym i funkowym fragmentem oraz udawaniem pod sam koniec czarnego bluesmana przez wokalistę Whitfielda Crane'a. EP-kę nagrał właśnie zespół Ugly Kid Joe, powstały w 1987 roku w Kalifornii. I dzięki niej osiągną komercyjny sukces mierzony w USA podwójną platyną i czwartym miejscem na Billboardzie. Zespół zdobył sławę, którą następnie ugruntował debiutancką płytą "America's Least Wanted" z 1992 roku, na której znalazł się kolejny evergreen Ugly Kid Joe, piękna przeróbka folkowej ballady "Cat's In The Cradle". Kapelę zaszczycił gościnnym udziałem na płycie sam Rob Halford z Judas Priest. Potem zespół wspomagali jeszcze niezapomniany Lemmy (Crane nagrał z nim i Ice'em-T "Born To Raise Hell" słyszany na soundtracku filmu "Airheads" oraz płycie "Bastards"), czy jego kumpel z Motörhead, Phil Campbell. Humor, dystans do siebie, dobre riffy, hard rock. Oto esencja kapeli. Swoje hity Ugly Kid Joe miał już okazję zaśpiewać na Przystanku Woodstock. Spodobało im się tak bardzo, że potem był koncert klubowy, na którym mniejsza publika także przyjęła ich entuzjastycznie. Teraz pojawią się w Polsce po raz kolejny wciąż promując, wydaną w 2015 roku płytę "Uglier Than They Used Ta Be".

Przedsprzedaż biletów wystartuje w najbliższy czwartek 30 marca (godzina 10:00). Ceny: 75 zł - przedsprzedaż, 85 zł - w dniu koncertu.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca