Muzyka

Scena drum n bass na Nowej Muzyce

Wiemy, kto zagra na scenie drum'n'bass podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2017. Weterani bezkompromisowego brzmienia zawładną specjalną sceną, która wzbogaci program 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Pojawią się na niej m.in. Fabio & Grooverider z setem podsumowującym 25 lat historii drum'n'bass oraz ceniony didżej i producent dBridge. Obok nich wystąpi trzech polskich pionierów gatunku: Ros Addiction, Mono i WaxVax.
W lipcu w katowickiej Strefie Kultury wystąpi śmietanka didżejów reprezentujących brzmienie oparte na połamanych rytmach i mocnych basach. Fabio i Grooverider to duet obecny na brytyjskiej scenie od momentu jej powstania. Poprzez wieloletnią karierę didżejów radiowych i klubowych dopomogli w wypromowaniu surowej, undergroundowej muzyki na wszystkie kontynenty. "Ojcowie chrzestni drum'n'bassu", jak się czasem ich nazywa, zaprezentują na festiwalu przekrojowy set, oparty na najlepszych wątkach ostatnich 25 lat ich ukochanej muzyki. Towarzyszyć im będzie charyzmatyczny MC Five Alive.

dBridge, który na festiwalu pojawi się w towarzystwie SP:MC, to jeden z najważniejszych producentów muzyki drum'n'bass. Od momentu debiutu w 1995 roku zdobył szeroką popularność i status gwiazdy połamanych rytmów, który podtrzymuje dzięki aktywnej działalności po dziś dzień. Na przełomie stuleci współtworzył drum'n'bassową supergrupę Bad Company. Obecnie oprócz prowadzenia wytwórni Exit Records i nagrań pod szyldami Heart Drive, produkuje także house jako Velvit. Podczas tegorocznej odsłony Tauron Nowa Muzyka Katowice, dBridge zaprezentuje jednak swoje najbardziej znane, mroczne i basowe oblicze.

Brytyjskim gwiazdom towarzyszyć będą polscy weterani połamanego brzmienia: Ros Addiction z Trójmiasta, Mono z Łodzi i WaxVax z Krakowa. Wszyscy debiutowali w latach 90. współtworząc polską scenę klubową od momentu jej powstania i promując drum'n'bass na imprezach w całym kraju.

Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się między 6-9 lipca 2017 roku w katowickiej Strefie Kultury. Udział potwierdzili m.in. Róisín Murphy, The Cinematic Orchestra, SOHN czy US Gold Panda.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 marca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca