Muzyka

Kasia Kowalska i Lao Che na Life Festival Oświęcim

Kasia Kowalska i Lao Che powiększyli skład tegorocznej, ósmej już edycji Life Festival Oświęcim.
"Prowadź mnie", "Antidotum", "Spowiedź", To co dobre"... długo można by wymieniać tytuły przebojów, jakimi w trakcie ponad dwudziestoletniej kariery uraczyła swych fanów Kasia Kowalska. Seryjna kolekcjonerka złotych i platynowych płyt oraz wszelakich nagród muzycznych, szturmem wdarła się na polską scenę muzyczną w 1994 roku, wydając debiutancki album "Gemini". Blisko ćwierć wieku później wciąż cieszy się uwielbieniem słuchaczy, o czym świadczy sukces nagranej w 2016 roku piosenki "Aya".

Jesienią 2017 roku ukaże się nowa, pierwsza od niemal dekady, studyjna płyta Kasi Kowalskiej. Wcześniej, bo już 24 czerwca, wokalistka pojawi się na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u, występując na scenie LFO, obok takich gwiazd, jak LP czy Scorpions.

Kowalska wraca na LFO po siedmiu latach - płocka grupa Lao Che zagra tutaj po raz pierwszy, w piątek, 23 czerwca.

Zespół założony w 1999 roku zyskał rozgłos dzięki wydanemu w 2005 rku koncepcyjnemu albumowi "Powstanie Warszawskie", nawiązującemu tematyką do patriotycznego zrywu z czasów II wojny światowej. Kolejnymi płytami umacniał swą pozycję na scenie alternatywnego rocka, nie ustając w artystycznych poszukiwaniach, wychodzących często poza rockowe ramy. Intrygującej muzyce grupy towarzyszą zmuszające do myślenia teksty śpiewane przez Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego. Ostatni, jak dotąd, album zespołu, zatytułowany "Dzieciom" ukazał się w 2015 roku i pokrył się platyną.

Wśród wcześniej ogłoszonych artystów są: Scorpions, LP, Shaggy, Czesław Śpiewa, Mesajah, BeMy, Bisquit i Leski.

Aktualne ceny biletów i karnetów na LFO będą obowiązywać tylko do końca tego tygodnia. Od poniedziałku, 10 kwietnia, ceny będą wyższe i wyniosą od 138 zł (płyta) do 630 zł (VIP). W sprzedaży dostępne są również wejściówki rodzinne w specjalnych promocyjnych cenach. Więcej szczegółów na stronie Lifefestival.pl, w zakładce Kup bilety.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 6 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca