Muzyka

Na Coachelli nie chcieli Kate Bush

Powiedzieć, że Kate Bush rzadko koncertuje, to powiedzieć nic. Wydawać by się mogło, że każdy organizator z pocałowaniem ręki skorzystałby z okazji, by gościć wokalistę. Tymczasem na Coachelli jej nie chcieli.
Po raz pierwszy wokalistkę można było zobaczyć na żywo podczas 28 europejskich show na początku kariery, w 1979 roku, gdy miała na koncie wydane rok wcześniej dwa krążki - "The Kick Inside" i "Lionheart". Po raz kolejny, w 2014, gdy dała serię 22 koncertów w Hammersmith Apollo w Londynie. I na tym koniec. Agent Angielki chciał, by wystąpiła dla amerykańskiej publiczności, dokładnie na kalifornijskim festiwalu Coachella, ale nie udało mu się przekonać organizatorów. - Nigdy tu nie występowała, dopiero co dała 20 występów w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od końca lat 70., musicie ją wziąć. Musicie - wspomina rozmowę z osobą odpowiedzialną za booking agent Bush. W odpowiedzi usłyszał: "Nie! Nikt tego nie zrozumie".

W listopadzie 2016 roku premierę miało koncertowe wydawnictwo Kate Bush, "Before the Dawn". Dzieło zarejestrowano w 2014 roku, gdy Angielka zagrała właśnie drugą w karierze i pierwszą od 35 lat trasę.

Kate Bush rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje "Wuthering Heights", "The Man with the Child in His Eyes", "Babooshka", "Running Up that Hill", "Don't Give Up" (duet z Peterem Gabrielem) czy "King of the Mountain". Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty "Director's Cut" (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, "50 Words for Snow".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 11 kwietnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca