Muzyka

Overkill ma nowego perkusistę

Ron Lipnicki przestał być perkusistą thrashowej formacji Overkill. Jego następca jest już znany.
Jason Bittner niedawno gościł w Polsce z grupą Flotsam And Jetsam. Znamy go również z bębnienia w formacji Shadows Fall. Uważany za jednego z najlepszych metalowych perkusistów Amerykanin będzie następcą Lipnikciego w Overkill.

- Overkill chciałby zaanonsować nowego muzyka za perkusją, który od tej pory będzie sterował tym okrętem, Jasona "Sticksa" Bittnera - obwieścił Bobby "Blitz" Ellsworth, frontmana Overkill. - Jego umiejętności nie wymagają komentarza. Niech więc trwa trasa!

- Jestem niezmiernie podekscytowany, że mogę być częścią historii thrash metalu. Nie mogę się doczekać powrotu na trasę - cieszy się Bittner.

W ostatnich kilkunastu miesiącach Ron Lipnicki bardzo rzadko koncertował z Overkill. Zastępował go Eddy Garcia.

Ostatnia płyta Overkill to "The Grinding Wheel". Wyprodukowali ją muzycy Overkill, zaś zmiksował Andy Sneap (m.in. Testament, Exodus, Accept). Twórcą okładki jest Travis Smith (m.in. Rush, Riverside, Nevermore, Opeth, Death). Materiał miał premierę 19 lutego 2017 roku.

Overkill są jednym z najważniejszych ambasadorów klasycznego thrash metalu na świecie. Istnieją dłużej niż Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax, czyli wielka czwórka thrashu. Niezmiennie kapelą dowodzą wspomniany wyżej, charyzmatyczny, sympatyczny i obdarzony fantastycznym poczuciem humoru Bobby "Blitz" Ellsworth i basista DD Verni.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 15 maja 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca