Muzyka

Nowa płyta Sleep Party People za kilka dni

Dreampopowo-postrockowy artysta Brian Batz, lepiej znany jako Sleep Party People, szykuje się do premiery nowej płyty zatytułowanej "Lingering".
Duńczyk wyda swe czwarte długogrające dzieło 2 czerwca nakładem amerykańskiej wytwórni Joyful Noise. Całość materiału została napisana, skomponowana, wyprodukowana i jest wykonywana przez Batza. Mulitinstrumentalista wychodzi poza ramy dotychczasowego post-rockowego brzmienia projektu. Na "Lingering" odkrywa w sobie wyjątkowego tekściarza, jednocześnie tworząc niesamowicie ciepły nastrój albumu wypływający z gęsto ułożonej, futurystycznej choreografii instrumentów. Jednym z utworów promujących zestaw jest "Fainting Spell". Nagrania można posłuchać tutaj.

Pomysł na formację Sleep Party People zakiełkował w głowie Batza w 2008 roku. Zaczęło się od jednoosobowych nagrań w domowym zaciszu, kiedy to Batz postanowił poeksperymentować ze starym, podniszczonym fortepianem. W zestawieniu z nietypowo elektronicznie zmienionym głosem artysty, Batz wykreował niesamowite, hipnotyczne dźwięki i zapadające w ucho melodie, dając tym samym początek debiutanckiemu, wydanemu w 2010 roku albumowi Sleep Party People o tym samym tytule.

Wraz z wydaniem dwóch kolejnych płyt - "We Were Drifting On A Sad Song" (2012) oraz "Floating" (2014) - Sleep Party People wyruszyło w trasę koncertową jako pięcioosobowy skład, zdobywając popularność na całym świecie.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca